Nowalskie notatki historyczne cz. 1 – miasto Moxpinburg

Moxpinburg – nadrzeczna miejscowość o wyrazistej tożsamości

Moxpinburg, położony na nizinie Moxpińskiej, na północ od Vetów Północnych, leży przy korycie największej rzeki w kraju, w malowniczej okolicy, tuż obok Nowalskiego Parku Narodowego. Od początku swojego istnienia rywalizował z Lene w dziedzinie inicjatyw obywatelskich, czego efektem były Kącik Rozrywki Miasta Moxpinburg i Nowalski Park Narodowy. Obecnie, w Moxpinburgu mieszka 5 osób.

Głównym atutem Moxpinburgu jest właśnie jego położenie, umożliwiające budowę portu rzecznego, pobliskie lasy są w części objęte ochroną przez Nowalski Park Narodowy (niestety, na przełomie lipca i sierpnia 2007 roku doszło do wybuchu siedziby Parku, Ministerstwo Kultury podejmuje właśnie działania mające na celu odtworzenie dorobku poprzedniej administracji Parku), część została także udostępniona myśliwym zrzeszonym w Nowalskim Kole Łowieckim, którego siedziba znajduje się właśnie w Moxpinburgu. Niedaleko stąd także do wzniesień zwanych Vetami Północnymi, które nie są jeszcze specjalnie zbadane.

Wśród obecnych mieszkańców Moxpinburgu są:

* Nachrow Cypulski, pierwszy premier w historii Nowalu, były MSWiA, twórca Nowalskiego Parku Narodowego i Kącika Rozrywki, jedna z najbogatszych osób w systemie Netopea;
* Barry Drewmoore, poseł, były Minister Gospodarki, a także były MSZ;
* Vyatscheslav Yevseeyev, były Premier, dwukrotny (w tym obecny) MSZ;
* Kaya Gorawska, jedyna kobieta-minister w historii Nowalu, była Minister Kultury.

Autorem opisu jest obywatel Królestwa Nowal – red. Kris Chest, redaktor Gazety Nowalskiej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: