Raport aktywności

Wyprawa do Grzybodoliny trwa w najlepsze. Badacze odkryli cały szereg ciekawych zjawisk i miejsc z nimi związanych, co jest przedmiotem osobnych informacji SOKN Webpressu.

Patrol 252 w PustceForum Zjednoczonej Federacji Mikrosławii, będące areną v-życia mieszkańców państwa, też przeżywa swoisty renesans, gdyż jego uczestnicy coraz chętniej zaczynają się wypowiadać na różne tematy związane z aktualnymi sprawami. Tradycyjnie już popularnością cieszą się gry Karczmy Lene, które pozwalają na karkołomne skojarzanki przy okazji brania w nich udziału. Bardzo poważną kwestią jest niemoc władz centralnych w tym zdecentralizowanym kraju wirtualnym. Zasadniczo to funkcjonuje jedynie urząd vojwody (rząd krajowy) w Nowalu. W razie znacznego wzrostu aktywności, problem ten musi znaleźć rozwiązanie. Władza centralna ma uprawnienia do prowadzenia polityki zewnętrznej na poziomie dyplomatycznym, a tu jej niemoc może być szkodliwa. Przykładem może być udział jednego z obywateli ZFM w mikronacyjnych mistrzostwach sportowych. MSZ powinien co najmniej monitorować i zbierać informacje o charakterze i organizatorach mistrzostw. Dlatego problem niemocy władz centralnych powinien znaleźć rozwiązanie i ZFM powinna wypłynąć szerzej na wody polityki i dyplomacji v-światowej.

Szoszoini ruszają na ratunek Samira!Obficie sypiące się rocznice związane z poszczególnymi krajami federacyjnymi i samą federacją tez powinny znaleźć odzwierciedlenie na arenie v-światowej i to typowe zadanie dla władz centralnych. Z drugiej strony biorąc pod uwagę aktywność mieszkańców Mikrosławii, to te kwestie są pieśnią ewentualnej przyszłości. Aktywność na poziomie pięciu osób zaangażowanych i trzech-czterech obserwatorów raczej wyklucza zbyt daleko idące projekty.

karczmaCieszmy się więc aktywną Karczmą Lene i tematami z dziedziny rozrywki. Sława Mikrosławii!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: