Lipcowe rocznice

Tak dla przypomnienia 🙂

Zjednoczona Federacja Mikrosławii powstała w lipcu 2009 roku na bazie Nowalu i Morinii, więc lipiec jest piątym rokiem jej funkcjonowania 🙂 Portofolio Federacji obejmuje też Vetonię, wyodrębnioną z Królestwa Nowalu rok przed założeniem Federacji (sam Nowal powstał w lipcu roku 2006, jako królestwo z trzema założycielami) oraz Tortugę, piracką wyspę-poligon.

Szczytowym osiągnięciem Mikrosławii było uczestnictwo w projekcie Mikrooceanii, gdzie niemal doszło do aliansu w Al Rajnem i kilkoma innymi państwami wirtualnymi Zachodu.

Aktualna sytuacja ZFM, to forum działające nieprzerwanie od początku istnienia Federacji, przejęta z Nowalu agencja informacyjna SOKN i tradycyjnie już odbywająca się wyprawa naukowo-odkrywcza, tym razem badająca Grzybodolinę, nieodkryte wnętrze Wyspy Nowalskiej. Inne agencje publicystyczne odzywają się sporadycznie, jak na przykład Dragon Tale z ostatnim wpisem sprzed kilku tygodni.

Ludzie mikronacji, tu jest niewielkie zaangażowanie, praktycznie rzecz biorąc, w tym roku nie więcej jak dziesięć osób dało znać o sobie.

Jest co świętować?

karczma

No jest na pewno! Fregata Mikrosłąwieńskiej Floty Nowalu MNS Hugo Zdolny uczciła doniosłe rocznice salwą rakietową (oczywiście nie strzelając do jakiegokolwiek celu!)

nrn_hugo_zdolny_openfire

Sława Mikrosławii!!!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: