Scholandia stawia na naukę!

Dwa dekrety królewskie z czternastego grudnia dokonują ciekawego przesunięcia puntu ciężkości w świecie nauki scholandzkiej. Pierwszy z nich to powołanie uczelni technicznej, konkretnie Politechniki! Krok bardzo odważny i … odważny 😉

Wśród stopni zawodowych jest wymieniony inżynier net i magister net, a już całkowitym zaskoczeniem jest decyzja o uprawnieniach do nadawania pierwszego tytułu naukowego, jakim jest dr inż. net. Wbrew pozorom, nie jest to obojętna sprawa dla nauki w Scholandii i całym mikronacyjnym świecie. Właściwie prowadzona formacja studentów może dać potężną siłę wykwalifikowanych kadr technicznych w mikronacjach. Pozostaje więc kibicować nowej inicjatywie królewskiej i z sympatią czekać na wyniki tej pracy politechnicznej.

Drugi dekret królewski w jakimś stopniu wiąże się także z pierwszym, bo dotyczy nagrody naukowej, którą JKMość raczył reaktywować i umocnić.

Wznowienie działalności przez Restaurację Scholandzką jest wydarzeniem grudnia w Scholandii poza troską o sprawy nauki, a listopadowy numer Podłych Zgłosek przedstawia nieco karykaturalnie sytuację pogrążonego w kryzysie ludnościowym kraju.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: