Czy podjęto słuszną decyzję?

Uroczystość koronacyjna w Królestwie Elderlandu została poniechana, to wiemy z wpisu do artykułu z informacją o jego terminie i artykułu Paula Neumanna w Jego osobistym dzienniku. Zdecydowano się na krok, który wcale nie musiał być uczyniony. Decyzja o poniechaniu koronacji pod naciskiem rozrabiających zwyczajnie osób, jest wielkim błędem. Naruszona została jedna z norm monarchii, która mówi, że władza królewska niczego i nikogo się nie boi, bo jest druga po boskiej! Dlatego wydaje się, że uroczystość należało kontynuować z kamienną twarzą, aż do jej zakończenia i nie poddawać się emocjom. Wiadomo dobrze, że są miejsca w mikronacyjnym życiu, gdzie atmosfera wielkiej swobody powoduje skrzywienie perspektywy i opaczne zrozumienie różnicy między móc, a chcieć. Właśnie dostojne kontynuowanie uroczystości byłoby taką dobrą lekcją dla osób z tym skrzywieniem. A tak chciejstwo wygrało chwilowo z tym, co można i spowodowało dość kłopotliwą sytuację, gdy Premier KD proponuje ukazanie niuansów pod wpływem których w ogóle doszło do podniosłej uroczystości dnia wczorajszego. Jednak to nie dzisiaj należy szukać oficjalnych przeprosin, czy przyjmować wyrazy ubolewania Pana Ambasadora, ale nie ustępować wobec warunków w żadnym wypadku i tyle! Rozrabianie jest częścią życia mikronacyjnego i nigdy i nigdzie go się nie uniknie, a postawą można je zwyczajnie zmarginalizować.

Reklamy

Komentarze 2 so far »

  1. 1

    Erick Monde said,

    A jak sytuacja w Mikrosławi? Jakie tam (słuszne) decyzje zapadają? Krytykować innych jest łatwiej niż zrobić porządek na własnym podwórku. Jak, Perez już zagryzł Mikrosławię?

  2. 2

    sokn said,

    Sytuacja w Mikrosławii bez zmian 🙂 Nie ma tu żadnej krytyki innych, tylko wskazanie na pewną niekonsekwencję proceduralną. Krytycznie to by można o osobach szkodzących ceremonii, ale to też mija się z celem, bo nie wydaje się, aby te osoby były w stanie zrozumieć krytykę 😉 A taką kieruje się do osób zdolnych wyciągnąć z niej jakiekolwiek wnioski 😉


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: