Wiza do kontroli!

 

Sabor zadecydował – od 1 sierpnia do Mikrosławii będzie można przyjechać tylko z odpowiednim dokumentem – wizą. Przy braku sprzeciwu i jednym głosie wstrzymującym się doprowadzono do końca sprawę ruchu wizowego w Federacji. Od 1 sierpnia, każdy, kto z osób nie będących obywatelami ZFM, będzie chciał przebywać na terenie Mikrosławii, będzie musiał posiadać odpowiedni dokument.

A mamy dwa rodzaje dokumentów: wizę turystyczną i dyplomatyczną. Dokumenty różnią się od siebie nie tylko terminem, na jaki są wydawane, a także osoby, którym dane dokumenty będą wydawane. Wizy dyplomatyczne przeznaczone są tylko i wyłącznie dla korpusów dyplomatycznych, a turystyczne – dla zwykłych obywateli zagranicznych.

O wizę będzie można ubiegać się w Urzędzie Obywatelskim w Mikrosławii. Powoli wdrażany będzie także system wydawania wiz w ambasadach ZFM. Okres przejściowy, jaki potrzebny jest do przygotowania ambasad do wydawania wiz, nie powinien być szczególnie kłopotliwy. Każdy zarejestrowany na forum użytkownik, będzie otrzymywał tygodniową wizę turystyczną z automatu. Jeżeli będzie chciał w Mikrosławii przebywać dłużej, wizę będzie musiał przedłużyć. Wszystkie osoby, które tego nie dokonają mogą spodziewać się usunięcia konta z forum Mikrosławii, w ciągu kilku dni od dnia wygaśnięcia wizy.

Wprowadzenie ruchu wizowego ma ograniczyć problem spam-botów, które atakują od pewnego czasu nasze forum. Jest to także ochrona przed niepotrzebnym zawyżaniem statystyk. Bez wątpienia, będzie to także narzędzie polityki zagranicznej Federacji.

Reklamy

Komentarzy 5 so far »

 1. 1

  Markus Vilander said,

  To jest jakaś chora polityka, że po tygodniu Państwo mi usuną konto w waszym kraju tylko dlatego, że wizy nie przedłużyłem, bo się na przykład nie logowałem z powodu wyjazdu na wakacje i nie przedłużyłem wizy. Przeraża mnie ta biurokracja w Państwa kraju.

 2. 2

  Juan Samirović said,

  Po pierwsze – Pan w naszym kraju nie przebywa. Po drugie – istnieje coś takiego, jak absencja o której się informuje innych. Po to jest termin wizy, aby móc j w odpowiednim momencie przedłużyć i interesować się tym. My wyślemy stosowne przypomnienie z wyprzedzeniem, jeżeli komuś się wiza będzie kończyć.

  Konta widma nam niepotrzebne.

 3. 3

  Daniel Saryoni said,

  „art. 4
  Wizę turystyczną przyznaje się na okres:
  a) 7 dni – dla nowozarejestrowanych użytkowników forum (przyznawana automatycznie, wraz z aktywacją konta)
  b) na czas określony – dla osób przebywających na forum dłużej niż 7 dni, a chcącymi pozostać na terenie Federacji dłużej”

  Skoro tak bardzo chcesz nas odwiedzić Markusie to dostaniesz wizę turystyczną na 10 lat 🙂

 4. 4

  Markus Vilander said,

  Dziękuję za tę hojność czasową, Danielu 😀 Choć skoro chcecie na dzień dobry zniechęcać ludzi biurokracją, to tym lepiej dla mego kraju. 😀

  Tak czy inaczej, życzę powodzenia. 🙂


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: