Slavenske Vesti (4)

NSV w odwrocie:

Ostatnie oddziały NSV (Siły Zbrojne Mikrosławii) opuściły tuż nad ranem terytorium Neverwerldu Wschodniego, wypełniając tym samym rozkaz Głównodowodzącego NSV – Daniela Saryoniego. Wycofanie wojsk z tych terenów ogłoszono zaraz po opublikowaniu umowy zawartej pomiędzy ZFM a Federacją Al Rajn, dotyczącą podziału wyspy Neverland, pomiędzy oba państwa. Z oficjalnych źródeł wiemy już, że Rajńska Armia Federacyjna wylądowała już na swojej części wyspy i przejmuje kontrolę nad przyznanym Federacji terytorium. Działania obu państw za legalne uznała dziś Okoczia.

Do Mikrosławii z wizą?

W Saborze Wszechsławii – parlamencie powszechnym Mikrosławii, rozpoczęła się dyskusja na temat wprowadzenia ruchu wizowego na terenie Federacji. Głównymi argumentami za wprowadzeniem wiz, jest likwidacja kont widm i pozbycie się problemu sztucznego zawyżania zarejestrowanych kont. Ruch wizowy, byłby ponadto dużym ułatwieniem dla aktywności dyplomatycznej w kraju.

Gorzelnia Śliwowice

W Śliwowicach Wielkich trwa budowa gorzelni. Budowniczy z Trizondalu już zbudowali tymczasowe osiedle, w którym będą mieszkać w trakcie realizacji inwestycji. Przygotowano już także wstępnie teren pod inwestycje. W ostatnim czasie, jest to największa inwestycja tego typu w kraju. Planowane są już kolejne, ale o tym, w kolejnych wydaniach Slavenskich Vesti.

Reklamy

Komentarze 2 so far »

  1. 1

    Erick Monde said,

    O proszę! Ktoś jeszcze będzie miał obowiązkowe wizy POPIERAM! Brawo ZFM!

  2. 2

    Juan Samirović said,

    Czy ruch wizowy będzie wprowadzony? Tego jeszcze nie wiadomo. Póki co, trwają rozmowy, w których może wypowiedzieć się każdy obywatel Federacji. Potem dopiero będzie głosowanie i będziemy mogli mówić o stanie faktycznym. ZFM to nie Aralia, tu na niektóre rzeczy trzeba zgody ogółu.


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: