Slava Samirović!

Dziś, w godzinach popołudniowych, nastąpiło zaprzysiężenie nowego Skrijata Wszechsławii. Po złożeniu krótkiej przysięgi, nowy Skrijat – Juan Samirović el-Guevara de Vetonija, wygłosił mowę, w której nakreślił cele swojej kadencji. Oto słowa, które wypowiedział nowowybrany przywódca Zjednoczonej Federacji:

Bracia i Siostry, umiłowani Mikrosławianie i przyjaciele narodów Federacji,

w chwili, gdy przejmuje urząd Skrijata Wszechsławii, chciałbym się podzielić z Wami kilkoma słowami, które mam nadzieje, przekute zostaną w czyny i na trwałe wpiszą się w historię naszej ojczyzny i v-świata. Oto ja, nowy Skrijat Wszechsławii, staje teraz w roli Waszego przewodnika i opiekuna – reprezentanta woli i przedstawiciela siły Mikrosławii i jej mieszkańców. Co za tym idzie, droga, którą będę kroczył, musi być adekwatna do tego, czego pragniemy My wszyscy. Droga, której się nie powstydzimy i którą będziemy kroczyć w przyszłość.

Za główne cele swojej kadencji, obieram nie odbudowę, a unowocześnienie i rozbudowę wojska federacji. Instytucji będącej przez ostatni czas trochę w cieniu. Nasza silna i mobilna formacja obronna, wymaga większego zainteresowania i opieki, aby mogła bronić Nas i naszych interesów jeszcze sprawniej i skuteczniej.

Ponadto mam zamiar wzmocnić rolę Mikrosławii na arenie v-świata. Udowodnić niejednej nacji, że nie trzeba wielkich deklaracji i instytucji, aby liczyć się w v-świecie. Drogą kadencji poprzednich, będę dalej prowadził stosowną politykę zagraniczną. Bez wątpienia, bardziej odważną i zaangażowaną, w stosunku do mojego poprzednika. Już teraz planuje liczne spotkania z przywódcami m.in. Al Rajn, Sclavinii, Trizondalu i niektórymi z naszych sąsiadów. Nie neguje też do końca OPM – być może uda się nam dojść do pewnego porozumienia.

Niedługo będziemy także świętować drugą rocznicę Naszego istnienia, w ramach jednego państwa. Obiecuję, że odpowiednio wykorzystamy zbliżającą się okazję, do pokazania naszej siły i tego co u nas najlepsze.

Uroczystość miała miejsce na pokładzie Panslavii – łodzi zacumowanej u brzegu reprezentatywnego kurortu w Cirim (Moriński Kraj Związkowy). Pierwszą decyzją „nowego” Skrijata było powołanie do życia INFAR-SAP – rządowej agencji prasowej.

Reklamy

1 Response so far »


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: