Slavenske Vesti (1)

Długo cisza trwała na łamach SOKN. Za długo, dlatego czas najwyższy ją przełamać i wrócić do regularnego wydawania periodyku zewnętrznego ZFM. Najłatwiej, jak wiadomo, pójść tokiem przedstawiania najważniejszych i ostatnich wydarzeń jakie miały miejsce w Mikrosławii – tak też postąpi i tym razem redakcja, w fazie ponownego rozruchu.

W przeciwieństwie zaś do sytuacji w redakcji SOKN, w Mikrosławii wszystko działa i funkcjonuje normalnie. No może nie do końca, ale żyjemy i mamy się dobrze 😉

Wczoraj (23 marca) z wizyta do Mikrosławii przybył Sekretarz Generalny OPM – Kryspin von Liechtenstein.  W swoim przemówieniu powitalnym przedstawił on główny cel swojej wizyty – zachęcenie Mikrosławii do aktywnej współpracy i wstąpienia w szeregi OPM. Sekretarz chyba jednak niezbyt zna sytuację w Mikrosławii, skoro myśli, że mu to tak łatwo przyjdzie w kraju, który jawnie mówi, że OPM mu niepotrzebne.

OPM chyba bardziej skupiło się na Mikrosławii, co zdaje się potwierdzać zaangażowanie Marcela Hansa (Dyrektora Departamentu Kultury i Nauki w Organizacji Polskich Mikronacji) w włączenie Mikrosławii do mikroświatowych działań na rzecz kultury – tu tez udziela się izolacjonim Zjednoczonej Federacji – pomysł włączenia się w te działania nie zyskał specjalnej przychylności obywateli Mikrosławii.

Elly Zapoloy, najsławniejsza mikrosławianka i laureatka nagrody „Mikrosławianin roku” otrzymała wreszcie nagrodę z rąk Skrijata Wszechsławi – Daniela (leniwca) Saryoniego. Prezentem okazała się nowoczesna i stylowa.. latająca miotła! Gratulujemy nagrodzonej!

Ponadto nie brak wystaw fotografii w galeriach kraju, jak i litrów Śliwowicy, którą zdobyć można na każdym kroku. A jak już się ją zdobędzie, to wiadomo – do karczmy i na hulanki!

Reklamy

Komentarze 3 so far »

 1. 1

  Malik said,

  Ogólnie to genSek mało wie o jakimkolwiek kraju w v-świecie. Musi podszkolić się z geografii, i polityki międzynardowej

  • 2

   Michał said,

   To, że Sekretarz Generalny odwiedza mikronacje jest bardzo dobre, i dobrze o nim świadczy. To, że Mikrosławia zawsze była sceptycznie nastawiona do OPM to jest każdemu znane i SG – sam tak napisał. A chyba stąd też wizyty SG do państw nieczłonkowskich, czyż nie?

 2. 3

  hans505 said,

  Ależ moje zaangażowanie jest takie jak zawsze w takich sprawach.
  Z resztą bywam w Mikrosławii bardzo często, a w artykule wygląda jakbym przybył tam tylko po to by Was do czegoś przekonywać..


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: