Imperium kontratakuje?

Znamienny tytuł użyty przez v-dziennikarzy w stosunku do Mikrosławii jednak jest zaskakujący. Imperium? ZFM to Imperium?

Popatrzmy na początki ZFM. Układ sił to jeden na jeden, czyli Morinia i Nowal, układ personalny to dwa na dwa, czyli Artur i Daniel, a po drugiej stronie Juan i Karol. Czterech dzielnych ludzi postanawia połączyć siły, aby stworzyć coś fajnego! Nie imperium, nie dominatora lokalnego, nie mocny zewnętrznie v-kraj, a silną mikronację! Silną dla obywateli, którzy w niej mieli znaleźć swoje miejsce i swój świat wirtualny. Oczywiście każdy zwróci uwagę na fakt, że wspólna wola czterech musi uczynić coś wyjątkowego, bo nawet Sarmacja powstała z koncepcji jednego Piotra Mikołaja!, a tu cztery silne wole.

Podstawą partnerstwa tej czwórki były i są wzajemna lojalność i pewna nierozerwalność ich wspólnego v-bytowania. Nawet w momencie wielkiego kryzysu ZFM właśnie działania wewnątrz czwórki założycielskiej uśmierzyły wzburzony ocean namiętności w kraju. Zapobiegło to upadkowi niektórych dziedzin życia Mikrosławii i skonsolidowało życie wewnętrzne. Aż nieoczekiwanie okazało się, że to kojarzy się v-publicystom z imperium.

Czy słusznie?

Jeśli silne więzi wewnętrzne uznać za imperialną strukturę, to owszem! ZFM jest Imperium swoich obywateli! I potrafi kontratakować.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: