W odpowiedzi na atak Aralii

Towarzysze i towarzyszki,

w odpowiedzi na oskarżycielski ton artykułu, który ukazał się niedawno w periodyku „Echo Aralii”, wypada mi nie tylko bronić dobrego imienia naszej ojczyzny, ale także stanowczo zaprotestować przeciwko takim zuchwałym krokom.

Aralia, państwo poniekąd socjalistyczne i, na pewno, młode, może nie wiedzieć, ale ustrojem dominującym w Naszej ojczyźnie, jest socslawizm. Ustrój, prospołeczny i na wskroś egalitarny. A jak potwierdzają inne państwa – sprawiedliwy. To właśnie ta idea prowadzi cały naród, każdego dnia dając opór imperializmom i próbom destabilizacji kraju.

Redaktor, wykazał się także nikłą wiedzą, z zakresu prowadzonych rozmów. Owszem, nie zaprzeczę, rozmowy na temat współpracy prowadzimy. Prowadziliśmy je od zawsze i od zawsze były one jawne, więc zadanie to dodatkowo ułatwiamy – czemuż więc publikowanie tka nierzetelnych informacji? Przecież podstawowe zasady tworzenia ew. nowego tworu, jak i podstawy funkcjonowania zostały już dawno nakreślone i przedstawione!

Artykuł ten, jasno pokazał, iż Aralia nie tylko chce zasłynąć w regionie, ale i chce zdominować region. My, mając potencjał i odpowiednie siły, gotowi jesteśmy przeciwdziałać tym krokom. Radzę więc rządowi Aralii, delikatniej, niż redakcja echa, podchodzić do relacji z naszym krajem. Mieszanie się w sprawy wewnętrzne obcego panstwa nie jest mile widziane z jego perspektywy.

(-) Juan Samirović

Reklamy

Komentarzy 6 so far »

 1. 1

  Erick Monde said,

  „(…) My, mając potencjał i odpowiednie siły, gotowi jesteśmy przeciwdziałać tym krokom”
  To brzmi jak groźba redaktorze. No cóż tak reagują mocarstwa. Argumenty siły, czy silne argumenty? Widać tych ostatnich Towarzyszowi redaktorowi brakuje.

 2. 2

  sokn said,

  Redaktor jest aktualnym rządcą Mikrosławii i raczej wie, co pisze 🙂

 3. 3

  Erick Monde said,

  W to nie wątpię. Tylko kto tu kogo atakuje? Ja w swoim artykule, nikomu nie groziłem. Ale jeśli na moją drobną (i grzeczną) uwagę, SOKN reaguje groźbami, to chyba nie mamy o czym rozmawiać. Na brak silnych argumentów pozostają argumenty siły- prawda? Czy tak działa socjalistyczne państwo?

 4. 4

  hans505 said,

  No i się Towarzyszy doczekają artykułu w Sztandarze, będą gromy, socjalistyczne gromy

 5. 5

  Daniel Saryoni said,

  Panie Monde: pan redaktor nadużywa słowa socjalizm, socjalistyczny. To, że ustrój ZFM nosi znamiona socjalistycznego (bo z punktu widzenia konstytucji ZFM jest neutralna światopoglądowo) to nie oznacza, że nie ma prawa reagować, gdy uzna że naruszono jej dobre imię. Z całym szacunkiem, ale pan redaktor nie jest naczelnym, mikroświatowym przywódcą socjalizmu, aby decydować jak powinny postępować we wzajemnych relacjach państwa socjalistyczne.

  Po prostu zabolało nas, że postawiono naszą v-Ojczyznę w jednym szeregu z wszelkiej maści imperialistami, zaborcami i agresorami. Mikrosławia zawsze stała na straży samostanowienia każdego państwa i narodu oraz najbardziej ze wszystkich wartości ceniła wolność. Artykuł pana redaktora tłumaczę sobie małą znajomością historii mikroświata, którą pan redaktor z pewnością raczy nadrobić i dlatego nie uważam jej za obelgę.

  Pozdrawiam.

 6. 6

  hans505 said,

  Tow. Saryoni niech się zgłosi do mnie na gg, bo mam do Was sprawę.


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: