Łączyć czy nie?

Dość nieoczekiwane projekty unitaryzacji całych części mikroświata zjawiły się na forum Mikrosławii, jak grom z jasnego nieba. Dyskutowane projekty zakładają połączenie ZFM z Okoczią i Natanią, również RTiS oraz Winkowie zainteresowali się tymi projektami. Tradycyjnie, jak to przy nowej inicjatywie, jest pewna gorączkowość czynu, ale nie brakuje także głosów rozsądku. Różnorodność kulturowa wymienionych v-krajów gwarantuje, że nie będzie wcale łatwo. Nie mniej jednak trzeba z aprobatą przyjąć samą inicjatywę, bo ona opiera się na sprawdzonym procesie integracyjnym Morinii i Nowalu do Zjednoczonej Federacji Mikrosławii, procesie nie tylko udanym, ale wręcz przeprowadzonym z sukcesem! Czy możliwe jest to na szerszą skalę? Owszem, ale na pewno nie w oparciu i ideologię UE, która mówiąc najłagodniej, jest propagatorem najsilniejszych w niej i ich klubem, co Unia Mikrooceanii próbowała już zrealizować w wirtualu i co upadło wraz z rozpoznaniem charakteru gry. Tylko unitaryzacja i absolutna równość są w stanie poprowadzić integrację nowo dyskutowaną, ale czy do tego dojdzie, to czas pokaże, dzisiaj rokowania są co najwyżej na trzydzieści procent.

Reklamy

Komentarze 4 so far »

 1. 1

  hans505 said,

  Hmm RSiT nie wejdzie jednak w skład nowego państwa 😉

 2. 2

  Unia Mikrooceanii wcale nie promowała silniejszych państw jak to ma miejsce w UE. Każe z v-państw które weszło w skład unii było sobie równe jednak prze nieudolność niektórych z nich ta idea upadła . To tak gwoli rzetelnego informowania opinii publicznej.

 3. 3

  […] dojdzie? Nie wiem. Szkoda, że Bladzi szanse nasze nisko oceniają i tylko 30 procentów dają tu. Powiem tak- takiego trunku co ledwie 30 procentów ma, Szoszoin nie ruszy, chyba że do zapicia. No […]

 4. 4

  sokn said,

  Szanse są oceniane stosownie do przebiegu dotychczasowych inicjatyw tego typu 🙂


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: