Zmiana areny v-życia Dreamlandu

Królestwo Dreamlandu prowadzi szeroko zakrojoną modernizację swojej doktryny v-państwowej, a jednym z jej elementów jest przejście na komunikację społeczną za pomoca skryptu forum dyskusyjnego równolegle z listą dyskusyjną. Decyzja taka jest bardzo odważnym posunięciem w kraju znanym z konserwatyzmu i upartego kontynuowania v-tradycji mikronacyjnej, która kiedyś wskazywała jedynych poważnych uczestników wirtuala prowadzących listy dyskusyjne, jako arenę v-życia społecznego i politycznego. Pięć lat po nowalskim eksperymencie – wyłącznie forum, i Królestwo Dreamlandu tę platformę życiową uruchomiło pod naciskiem kryzysu aktywności. Miejmy nadzieję, że nowe i świeże spojrzenie na problem w KD da spodziewane rezultaty i także nową aktywność jego mieszkańców.

Drugim elementem modernizacji jest uruchomienie kanału IRC-a zamiast wadliwej struktury polchatowej. Jest to o tyle ważne, że nawet rocznicowe obchody Królestwa ten kłopotkiwy komunikator potrafił skutecznie uniemożliwić wręcz!

Trzecim elementem modernizacyjnym, jest nowa karta Wspólnoty Korony Ebruzów, tym razem oparta na więzach v-krwi rodów panujących. Tu trudno o jednoznaczną opinie, bo tego typu więź jest wysoce zawodnym spoiwem, ale czas pokaże, czy to krok we właściwym kierunku, zwłaszcza, że optymizm powinno budzić zaangażowanie Królestwa Elderlandu w tym projekcie, czyli v-państwa o ugruntowanej doktrynie narodowej.

Karol Flibustier

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: