Nieustanna modyfikacja

Troska o nieustanny rozwój jest nieodłącznym atrybutem i właściwością życia wirtualnego. Wiele pracy u wszystkich działaczy mikronacyjnych zajmuje reformowanie i modyfikacja czy to stworzonego własnymi rękoma stanu v-państwowego, czy to zastanego w spadku. Jak Pollin długi i szeroki, dziesiątki zapobiegliwych i skrzętnych urzędników, liderów i twórców wirtualnych ciągle jest zajętych tą robotą.

Czy to korzystny fakt, czy też nie? Na dwoje babka wróżyła! Opierając się na przykładach, jak ten świeży z Federacji Mikrosławii, nie zawsze zbyt daleko idące modyfikacje są zrozumiałe dla ogółu v-ludności. Paradoksalnie, że zbyt dynamicznie zmieniająca się doktryna potrafi zamazać sens i istotę celu do którego się dąży. Szczególnie w sytuacji, gdy podwaliny całej ideologii i całego systemu opiera się na wykładni autorytetu, a tego raptownie zabraknie. Wówczas dochodzi do prawdziwej dezorientacji zwolenników teorii i praktyka pokazuje, że jest ona zbyt chwiejna, aby ją kontynuować. Rosnąca liczba pytań o ciąg dalszy wręcz doprowadza do wielkiego chaosu, a inne kierunki ideologiczne okazują się niby znienacka co najmniej równie atrakcyjne.

Dlatego nieustanna modyfikacja niesie za sobą wielkie ryzyko i staje sie czasasmi powodem stagnacji dynamicznych i ludnych v-państw, a ich zasoby błyskawicznie bywają roztrwaniane z braku spójni ideowej i lidera zbyt chaotycznego, aby posiać coś trwałego i niewzruszonego.

Reklamy

Komentarzy 6 so far »

 1. 1

  Jens said,

  Jakie modyfikacje masz na myśli?

 2. 2

  sokn said,

  Przyjrzyj się temu, co w tej chwili dzieje się z ZFM i tej ostatniej burzy w szklance wody. Re(w)olucji nie lubię nazywać tym określeniem, bo efekty bywają cudaczne…

 3. 3

  Jens said,

  rewolucja była, tylko co ona przyniosła? Nic-zero zmian.

 4. 4

  sokn said,

  Właśnie, to była lekcja nieskutecznej rewolucji i gaszenia pożarów, a to chyba nie ma sensu zbytniego.

 5. 5

  hans505 said,

  Nie ma reform nie ma aktywności. Ciągle dąży się do doskonałości. Dzięki Bogu jest ona niemożliwa, bo wówczas nie było by co robić i mikro byłyby nudne. Jeśli zaś ktoś stoi w miejscu to nic nie osiągnie.

 6. 6

  sokn said,

  Dlatego w tytule jest nieustanna…


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: