Elderland wystąpił z UM

Oświadczenie króla Elderlandu o wyższości niepodpisanego jeszcze traktatu WKE nad wykładniami v-prawnymi UM stanowi zerwanie Unii Mikrooceanii przez Królestwo Elderlandu i w tej sytuacji zapowiadany udział delegacji tego v-państwa w Nadzwyczajnym Szczycie Unijnym, jako członka UM, może zostać zakwestionowany. <tekst oświadczenia królewskiego>

Zanik jakiejkolwiek woli współpracy w ramach Unii i brak poszanowania dla partnerów nakazały władcy KE wyrazić swoje niezadowolenie z prac unijnych i postępów integracji w oświadczeniu v-prasowym, zamiast wypowiedzenia zwyczajnie Traktatu Członkowskiego zgodnie z uzgodnionymi procedurami.

Co z tego za wniosek dla Mikrosławii? Otóż podjęta została poważna dyskusja nad celowością kontynuowania Unii Mikrooceanii. Prawdopodobnie w trybie prac Saboru zostanie podjęta ogólnonarodowa decyzja dotycząca pozostawienia lub zakończenia Unii. Niefortunne pociągnięcia władz unijnych spowodowały ruch Elderlandu, ale też wymagają reakcji pozostałych v-państw unijnych. Dlatego ZFM tę reakcję wypracowuje zgodnie ze swoimi standardami, czyli decyzję podejmuje sprawujący władzę Sabor – zgromadzenie obywateli Federacji.

Reklamy

Komentarzy 8 so far »

 1. 1

  Bardzo zawiodłem się na Elderlandzie, który nawet nie raczył podjąć dialogu z pozostałymi v-państwami członkowskimi dot. niezbędnych reform w UM

 2. 2

  sokn said,

  Wydaje się, że po prostu Elderland zawiodły siły. Zamiary były może i wielkie, ale sił żadnych, więc wydaje się stosownym nieco wyrozumiałości dla tego członka UM. Po drugie wyraźnie widoczna mania wielkości pcha KE w innym kierunku niż spokojny region, próba była i wynik jest jaki jest.

 3. 3

  dowodzący 'Meduzą' said,

  A nie mówiłem 😉

 4. 4

  McMelkor said,

  SOKN nawet nie widział żadnych założeń, z wyjątkiem ideowych, Wspólnoty Korony Ebruzów, a już pisze o naszym wystąpieniu. Doszło do tego, że drugi raz w życiu nie zgodziłem się ze zdaniem Karola. Szczególnie dziwi mnie zdanie w komentarzach o „zawiedzeniu sił”. Karolu – nie odwiedzasz naszego forum, więc skąd wiesz, że tak z nami źle? W mojej ocenie nie jest do końca dobrze, bo jest nas za mało, ale na tle kryzysu wypadamy nadzwyczaj dobrze. Liczba aktywnych obywateli jest mniej więcej taka sama, jak tutaj, a liczba postów na miesiąc prześciga np. Dreamland i Scholandię. Wam nie dorównamy, ze względu na nieco inny charakter i duch naszego forum – u nas nie panuje tak luźna atmosfera, a wiadomości pisze się, jeśli ma się coś konkretnego do powiedzenia (z wyjątkiem może 2 gier forumowych, ale mało aktywnych), a rozmowy towarzyskie prowadzimy na kanałach prywatnych.
  Nie będę utrzymywał, że nasz lub Wasz charakter forum jest lepszy czy gorszy – są po prostu inne i z nich wynika inna liczba postów, po prostu. Dlatego nie ma co porównywać aktywności KE i ZFM właśnie w postach. A w lipcu było ich u nas 255.

  Nie rozumiem też w zupełności zarzutu „manii wielkości”. Ktoś, kogo charakteryzuje megalomania, zwykle lubi się wywyższać nad tymi, których uważa za „gorszych”. Proszę znaleźć takie objawy w polityce Elderlandu.
  Pewna liczba szowinistów, lubowała się w wyśmiewaniu późniejszych składowych RSiT, a następnie właśnie samej RSiT; a jak zachował się Elderland? Bronił jej w czasie separacji niemal najzacieklej. Piszę niemal, bo bliżsi sojusznicy RSiT jednak nas przewyższali. Mimo tego, jako jedyne mało powiązane z RSiT państwo wyraźnie zabraliśmy głos w jego sprawie.
  Gdzie tu widać manię wielkości? Gdzie widać manię wielkości w przyjaznych kontaktach z ZFM, albo z jakimkolwiek innym państwem.
  Król Elderlandu zawsze z szacunkiem rozmawia z przedstawicielami państw, które są nierzadko wyśmiewane przez znaczną część społeczności międzynarodowej. Zarzut manii wielkości to naprawdę ostatnia łatka, jaką można nam przylepić.
  Czy każdy, kto się wiąże z Dreamlandem musi być megalomanem? Czy taki był też Nowal w starej WKE? Wątpię.

 5. 5

  sokn said,

  Więc po kolei Simonie.
  Jednym ciosem załatwił król Elderlandu dwa tematy przez Ciebie zakwestionowane w tej notatce. Owszem, nie twierdzę, że nie szanuje On innych, ale członków UM zwyczajnie olał, gdyż w prasie raczył zapodać im łaskawie, że przepisy UM są podrzędnymi w stosunku do nie podpisanych jeszcze z Karty WKE, która jest zbudowana na wzorcu poprzedniego układu, bo nie ma szans na wypracowanie czegoś nowego w KD. Po drugie nigdzie nie napisałem, że jest z Wami źle, tylko, że wystąpieniem z UM jest taka interpretacja prawna, podana w sposób … no właśnie. Przyjrzyj się temu z dystansu. Twórca UM, jeden z dwóch podstawowych filarów integracji co robi? Myślisz, że cieszy mnie Wasze postępowanie wobec ZFM, Okoczii i Natanii? A drugi filar co robi? W v-prasie zamieszcza ultimatum, jeśli, to… Nieważna treść tego ultimatum, ale ultimatum. Dlatego ja jestem więcej niż bardzo rozczarowany postawą obydwu liderów UM i jestem jej zdecydowanie przeciwny, boście sobie z tego zrobili ogródek wzajemnej adoracji i wcale nie liczycie się z mniejszymi, jak ci wymienieni powyżej. Źle to jest z UM, a Elderland ma się dobrze i swoją v-politykę dalej konsekwentnie realizuje. Co nie znaczy, że w ZFM mozna dopuszczać do dalszego brnięcia w Wasze błędy…

  Nowal wchodząc do WKE miał głównie na uwadze prestiż, dlatego nic z tego nie wyszło, warto o tym fakcie wiedzieć i powinieneś wiedzieć, a jeśli nie, to właśnie Ci to oznajmiłem. I była to stuprocentowa megalomania wówczas, co nie znaczy, że dzisiaj wstapienie KE do WKE za taką uważam. Wasza megalomania pokazała się w UM, a nie w WKE, jak to opisałem powyżej.

 6. 6

  McMelkor said,

  Parę kwestii rozjaśnionych, ale nadal nie mogę się zgodzić.

  Przede wszystkim, o jakie w ogóle wykładnie chodzi? Gdzie Król podał do wiadomości, że prawa UM stoją niżej od praw WKE? Jeżeli wywnioskowałeś to ze zdania (bo innego kandydata nie znalazłem w całym oświadczeniu):
  „Jeszcze przed końcem sierpnia Rada Regencyjna zajmie się przeanalizowaniem zgodności Karty Mikrooceanii z Kartą Wspólnoty Korony Ebruzów.”
  …to Twoja pomyłka może być o tyle wielka, że to zdanie może oznaczać również wyższość Karty UM nad Kartą WKE, tak jak analizuje się ustawy pod względem zgodności z konstytucją.
  Gdzie znać „olewawczy” stosunek do „mniejszych członków UM”? Po pierwsze mam wątpliwości, czy ZFM w ogóle jest od nas demograficznie mniejsze, a po drugie sam poprzedni Skrijat głośno wyraził swoje zdanie, że żadnej megalomanii od nas nie zaznał. Jakie to było złe postępowanie wobec Okoczii, ZFM i Natanii („mniejszych członków” – Al Rajnu nie wymieniam, bo „równy” lub „większy”), kiedy utrzymujemy z ich władzami bardzo dobre, jeśli nie w pewnych przypadkach przyjacielskie (nawet personalnie)? Czy olewanie UM objawiło się w fakcie, kiedy chcieliśmy wysłać naszego reprezentanta na szczyt nadzwyczajny UM, by naprawić błąd niskiej aktywności w PUM (ale nie żadnego „olewania” państw-sojuszników)? A wiesz, że nasza rezygnacja z uczestnictwa w obradach PUM wynikła ze skandalicznego zachowania jednego z komisarzy, który wmawiał Królestwu, że „łamie prawo”, kiedy jako jedno z wielu spóźniło się kilka dni z wysłaniem delegata? Wówczas skompromitowała się obecna forma UM, został przygotowany plan naprawczy możliwy do przedstawienia na szczycie nadzwyczajnym, a tu nagle SOKN pisze, że „Elderland wystąpił z Unii”.

  • 7

   Żelazny Żuk said,

   A wiesz, że nasza rezygnacja z uczestnictwa w obradach PUM wynikła ze skandalicznego zachowania jednego z komisarzy, który wmawiał Królestwu, że „łamie prawo”, kiedy jako jedno z wielu spóźniło się kilka dni z wysłaniem delegata?”

   Panie McMelkor, jak zwykle Pan tylko pierdolisz nie komisarz, a osoba, która nie miała prawa przebywać w Parlamencie, a po drugie nadal utrzymuję, że jestem w stanie udowodnić Elderlandowi łamanie prawa, podobnie jak jestem w stanie zrobić to w pozostałych czterech państwach z wyłączeniem Mikrosławii. Skandaliczne było zachowanie wszystkich czterech państw, a histeryczna reakcja Pana.

   Nie starczyło mi języka dyplomatycznego na takie brednie. Szkoda, że w Mikrooceanii nie ma już żadnego szpitala psychiatrycznego, ale jeśli wyrazi Pan chęć podjęcia leczenia postaram się załatwić Panu transport na Kontynent Wschodni.

 7. 8

  sokn said,

  No cóż. Prasa ma prawo do interpretacji. Jedno jest pewne, Unia nikomu nie jest już potrzebna, a wręcz zawadza. Należy z nią skończyć definitywnie, bo nie spełnia własnych założeń.
  Pomyłka, dobre, moja żona miała na drugie 🙂


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: