Wieś Śliwowice Wielkie i Gród Moxpinburg

Jak już wcześniej informowano na łamach sokn i nie tylko, nowy vojvoda nowalski postanowił i wcielił w v-życie ideę wsi na terenie Nowalskiego Kraju Związkowego.  Została ona utworzona błyskawicznie i nadano jej symptomatyczną nazwę – Śliwowice Wielkie. Zaproponowane w niej v-rozrywki niekoniecznie są tożsame z wiejską sielanką, ale ogólnie prowadzą do v-przeżywania v-natury. Wieś jest pewnego typu eksperymentem i nie przypomina, jak dotąd niczym istniejących wsi wirtualnych (np. Kakut), a raczej jest ze swej struktury i klimatu typowym dla Mikrosławii tworem v-rozrywkowym.

Wraz z powracającym JKW Mattem Zdolnym zjawił się na ziemi ZFM NAChrow III Odnowiciel, który oczywiście zakonserwował ruiny starego Moxpinburga, a obok wybudował Gród Moxpinburg, w którym niemal z marszu rozpoczęło urzędowanie Bractwo Zakonne. Tym samym trzecia z wielkich miejscowości Archipelagu Nowalskiego przeżywa swój renesans i włączyła się do wspólnego wysiłku Federacji.

Nowe zainteresowanie u świeżych mieszkańców ZFM zaczynają budzić Antyle Nowalskie z ich największą wyspą – poligonem wojskowym ZFM – Tortugą. Autonomiczne Antyle Nowalskie wchodzące w skład Nowalskiego Kraju Związkowego być może dostaną nowy status, aczkolwiek pod nieobecność ich wicekróla Jacka Sparrowa może to być nieco trudne. Nie mniej jednak są znaki na wodzie i w powietrzu, że być może v-życie wróci do starej Tortugi, a ja jej terytorium pojawią się osadnicy, a nie tylko wojskowi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: