Czy demokracja jest tożsama z socjalizmem?

Publikatory sarmackie zachłystują się budowaniem socjalizmu w Zjednoczonej Federacji Mikrosławii, a odpowiada to prawdzie tak samo, jak to, że w Sarmacji obowiązuje komunizm 😀 Wszechsławia jest v-państwem na wskroś demokratycznym o praktycznej władzy ludu, co wcielono w czyn już w starożytnych Atenach. Owszem, jednym z nurtów ideologicznych w Mikrosławii jest socslawizm, ale jak sama nazwa wskazuje, nie socjalizm, tylko soclawizm. Nurt jest dość łatwo rozpoznawalny, bo ma swojego wielkiego propagatora, Juana Samirovica, ale nie jest oficjalnym socjalizmem v-państwowym, tylko doktryną obowiązującą zwolenników soclawizmu. Nic jednak im nie stoi na przeszkodzie do współpracy z narodowcami, czy nawet rojalistami w ramach federacji. Demokracja praktyczna, to poszanowanie dla każdej orientacji politycznej i światopoglądowej. Na tym opiera się ustrój v-państwowy ZFM i o tyle demokracja jest tożsama z socjalizmem, o ile Ateńczycy starożytni byli socjalistami. 😀 Poniżej wyciąg z Konstytucji ZFM:

Konstytucja
Zjednoczonej Federacji Mikrosławii

My, bratnie narody Morinii i Nowalu, pełni wiary i nadziei we wspólną przyszłość pokładanych, obwieszczamy wszem v-światowym narodom, co następuje:

Z dniem 02.07.2009 powołuje się do istnienia Zjednoczoną Federację Mikrosławii (w skrócie: Federacja Zachodnia, Mikrosławia)

Za stolice państwa uznaje się Lene, w Nowalu, oraz Nowy Galindion, w Morinii

I Ustrój państwa.

Art.1
Zjednoczona Federacja Mikrosławii, zwana także Federacją Zachodnią i Mikrosławią, jest federacją równych sobie regionów.

art. 2
ZF Mikrosławii jest krajem demokracji ludowej, w którym każdy obywatel bierze udział w rządzeniu państwem.

Art. 3


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: