W międzynarodowym duchu socslawizmu

Parafrazując pewien zbiór myśli, można by rzec, że coraz większe widmo socslawizmu krąży nad v-światem. Socslawizm – rodzima ideologia Mikrosławii, rozwija się coraz bardziej i zaczyna ideowo obejmować obszary poza swym miejscem rodzimym.

Intersocslawizm, bo tak naturalnie nazwano ponadnarodową wersję socslawizmu, ubrany został dziś w słowa i opublikowany na Uniwersytecie Zachodnim. Jak głoszą słowa:

Intersoclsawizm, jak sama nazwa wskazuje, jest soclsawizmem narodów. Jest ponad tym wszystkim, co ludzi w v-świecie dzieli.

Tak, jak podstawa tego prądu – socslawizm, tka i intersoclawizm zakłada 3 podstawowe tezy:

– reprezentant
– władza ludu
– wspólnota

Sprawa, jak widać, jest między-v-narodowa. Internacjonalna. Jednak tylko to różni tenże prąd, od jego mikrosławieńskiej podstawy.

Wciąż szuka się osoby, a raczej osób w tym przypadku, jednoczących ludzi. Jednostek, które przewodzą – doradzają/doglądają, działań mas. Wciąż optuje się za jak największą władzą ludu – poprzez sabory/rady ludowe. Wciąż najbardziej ceni się wspólnotę – tylko tu, za tą najważniejszą uznaje się cały v-świat!

Jak więc widać, socslawizm jest ideologią uniwersalną. Wręcz elastyczną. Właśnie dlatego równie prawe, co jak największy wysiłek dla Mikrosławii, jest działanie na rzecz wolności i solidarność v-światowej.

W końcu – wolności i sprawiedliwości chce każda istota tego v-świata. Tak więc i każdej istocie takie rzeczy się należą!

Można więc śmiało powiedzieć o ewolucji nie tyle narodowej, co ideowo-myślowej świadomości mikrosławian. Gdyż w ten oto sposób, utrwalając znane już zasady, doprecyzowano ogólno-v-światowe myślenie o socslawiźmie jako takim. Pokazano, że wcale nie trzeba zamykać się szczelnie w swym własnym kraju, a można i wręcz trzeba, działać wraz z innymi v-narodami.


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: