Polaryzacja dyplomatyczna

Brak zainteresowania oraz niezdolność do nawiązania jakichkolwiek kontaktów owocuje uschnięciem nawet najprostszej nici współpracy wirtualnej i Scholandia definitywnie odżegnała się od kilku mikronacji.

Ustawa o uchyleniu Traktatów o wzajemnym uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych z Królestwem Nowalu, Królestwem Solardii i Konsulatem Tyrencji i Luminatu.

z dnia 17 kwietnia 2010r.
wydane przez Marszałka Parlamentu Alev van Dovski

ID:504

Art. 1

Tracą moc Traktaty o wzajemnym uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych z Królestwem Solardii z dnia 12 lipca 2005 roku, z Królestwem Nowalu z dnia 5 maja 2007 roku oraz z Konsulatem Tyrencji i Luminatu z dnia 9 lipca 2007 roku.

Art. 2

Parlament Królestwa Scholandii wyraża zgodę na wypowiedzenie przez Króla Scholandii Traktatu o wzajemnym uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych z Królestwem Nowalu, Królestwem Solardii oraz z Konsulatem Tyrencji i Luminatu.

Art. 3

Ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

(-) Piotr Abogard – Król
(-) Alev van Dovski – Marsząłek Parlamentu

Reklamy

Komentarzy 16 so far »

 1. 1

  sokn said,

  W związku z powyższym Nowal cofnął uznanie Scholandii i przestał uważać ją za mikronację.

 2. 2

  E, myślałem że poczytam artykuł z ambitną teorią o ogólnej polaryzacji mikroświatowej czy coś w tym stylu… 😉

  A w ogóle to hm… jak to jest w sensie prawnym z Nowalem?

  • 3

   sokn said,

   ZFM jest kontynuatorem, co by nie mówił 😀 Pełnoprawnym kontynuatorem, automatycznie uznanym jako mikronacja, ale jak widać nie wszędzie.

 3. 4

  Daniel Saryoni said,

  Ani Nowal, ani Morinia nie prowadzą samodzielnej polityki zagranicznej, więc traktat musiałby być podpisany przez ZFM jako całość. 😉

  • 5

   sokn said,

   …albo wypowiedziany ZFM, a tu już nie ma znaczenia, czy są, czy nie są samodzielne teraz, podważono samodzielność kontynuatora ich spuścizny 😛

 4. 6

  Według nowej doktryny rozpowszechnianej przez KD i jak widać praktykowanej już przez KSCh do v-państw zaliczają oni tylko: KD, KS, Schol, Elderland i Wandystan.

 5. 7

  Józef Kalicki said,

  Biedne Al Rajn, taka potęga, a czuje się niedocenione.

 6. 10

  Sułtan raczył zapomnieć o wymienieniu tam Austro-Węgier – ale mniejsza o to (chyba, że mi się wydaje) ;-). Takie spisy i wykazy niezwykle często pomijają wiele państw, co jest normalne – dlatego ja sam nigdy nie odważyłem się takowego sporządzić.

 7. 11

  Witam,

  Jako nie tyle przedstawiciel Królestwa Scholandii, co jeden z obywateli, muszę wyjaśnić, że nie o to, co widzę w komentarzach, chodziło autorowi ustawy. Załączam link do jej uzasadnienia w Parlamencie Scholandii – http://groups.yahoo.com/group/parlament_scholandii/message/5496 . Polecam zwłaszcza fragment:

  „Co do Królestwa Nowalu – sytuacja wygląda nieco inaczej. Królestwo Nowalu w wyniku połączenia z Królestwem Morinii utworzyło Zjednoczoną Federację Mikrosławii. By móc nawiązać kontakty dyplomatyczne z tym państwem, niezbędne jest wcześniejsze uchylenie traktatu który mamy zawarty z Królestwem Nowalu, czyli z państwem, które pod taką nazwą już nie funkcjonuje.”

  Pozdrawiam i mam nadzieję na miłą współpracę w przyszłości.

 8. 12

  sokn said,

  Hmm, Ekscelencja raczy odwracać kotka za pomocą młotka. Jakaś nowa metoda, spalić most, a potem zastanawiać się, jak dostarczyć na drugi brzeg ładunek i pasażerów 😀

 9. 13

  Ale ja nie przeczę, że to może dziwnie wyglądać, tylko staram się wyjaśnić, o co chodzi, bo tu wygląda na to, że nieporozumienie zaszło 😀

 10. 14

  Daniel Saryoni said,

  W porządku Ekscelencjo 🙂 Jesteśmy otwarci na współpracę i ew. traktat 🙂

 11. 15

  sokn said,

  Ekscelencja premier występuje tu jako osoba prywatna, widać to już nie Jego rząd takie zagrywki robi, widać premier Mat Max von Salvepol jest już na emeryturze politycznej Danielu 🙂 Stosunki zerwał aktualny rząd bez żadnego wysiłku, aby wyjaśnić chociaż fakt dalszego istnienia Nowalu i kontynuacji jego spuścizny prawnej przez ZFM. Ot nawet w idealizowanej Scholandii nie brakuje jednak dywersantów, bo wsadzili JKM na minę i tyle tematu.

 12. 16

  W odpowiedzi na kąśliwą uwagę JE Sułtana Osamy bin Ramzaniego – Królestwo Dreamlandu uznaje Zjednoczoną Federację Mikrosławii za prawnego następcę Nowalu, co znajdzie odzwiercedlenie w przygotowywanym właśnie dokumencie.

  Wychodzimy z założenia, że w przypadku zjednoczenia dwóch lub więcej państw obowiązuje reguła kontynuacji ipso iure – innymi słowy: reguła automatycznej sukcesji w odniesieniu do traktatów wiążących poprzednio istniejące państwa. Za konwencją wiedeńskiej z 1978 r. Uznajemy, że nowe państwo-sukcesor staje się automatycznie związane traktatami państw-poprzedników, o ile oczywiście obie strony nie uzgodnią inaczej. To wygodne i pragmatyczne rozwiązanie.

  Jak rozumiem, strona scholandzka przygotowuje właśnie dokument uwzględniający fakt zjednoczenia Morinii i Nowalu. Jest w tym pewna logika. Za całym przedsięwzięciem przemawia choćby fakt, że w przypadku zjednoczenia zasada kontynuacji traktatów ipso iure jest terytorialnie ograniczona do tej części obszaru nowego państwa, na którym normy umowy obowiązywały przed zjednoczeniem. W tym konkretnym przypadku – tylko do Nowalu.


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: