Podsumowanie kwietnia 2010 w Mikrosławii

W zwyczaju dobrej v-prasy leżą podsumowania. Ponieważ jednak wzrost liczby zadań w ZFM jest ewidentnie zauważalny, to tygodniowe raporty prasowe odeszły w zapomnienie (także z przyczyn technicznych). W tej sytuacji pozostaje opracować nową formułę informacyjną dla aktualnych newsów, a podsumowania zgrupować w większym okresie czasu. Święto Człowieka Pracy jest dobrym dniem na snucie refleksji, co było i co nadawało ton poprzedniemu miesiącowi, bo jest dużo czasu i zero przymusu obowiązków tak wirtualnych, jak i realnych. Trzymajcie kapelusze! Jedziemy.

———————————————————————————————–

Personalia.

Juan Samirovic de Vetonija zakończył kadencję na stanowisku Skrijata Mikrosławii, a Jego miejsce zajął Ekscelencja Skrijat Daniel Saryoni (emocji wyborom dodała kampania wyborcza, gdyż w szranki z aktualnym rządcą Wszechsławii stanął Jego brat, Artur).

Dawid Perez, nowa osobowość nowalska po długich namowach zarejestrował się w końcu na terenie Zjednoczonej Federacji Mikrosławii.

Borixon, czy kapitan Jens Harlsson, nowy komendant wojskowy Twierdzy Lene, wykładowca w Uniwersytecie Zachodnim na Katedrze Ornitologii, to nowa osobowość Mikrosławieńska.

Liliana La Machette, Winek (ciekawie jakby odmienić, to Winka? 😀 ). Osoba bardzo aktywna nie tylko w Mikrosławii wprowadziła do ZFM nieco ładu kobiecego ożywiając skostniały męskim szowinizmem organizm v-państwowy.

Łukasz Ziółkowski – no cóż, za wiele napisać się nie da, ale czas pokaże.

Filip Caykovsky, he he, nasz ekspert od usuwania 😀

Tusia, pupilka Mikrosławii, psinka. No cóż, nie widać jej, bo ktoś jej dobrał partnera psiego! 😀

Na stronie Mikrosławii znajdziemy informacje o 28 obywatelach plus czterech mieszkańcach, co daje liczbę 32 v-osób zaangażowanych w mikronacji. Aktywnych jest trzynastu nomen omen, co daje współczynnik zaledwie 46% aktywnych! Niefajnie, oj niefajnie!

Gospodarka

Największym pracodawcą ZFM jest… w sumie są dwaj, czyli Uniwersytet Zachodni zatrudniający nawet obywateli innych v-państw i wojsko, do którego należy czterech obywateli?

V-prasa, dwie agencje publicystyczne, v-book i… hmm, w prasie pracuje osób więcej niż w Uniwersytecie (Dragon Tale, Obserwator Moriński, Prawda, Vinkamine, SOKN…). Z tego wynika, że należy zrewidować poglądy na temat najpopularniejszych zawodów, aczkolwiek większy zespół prasowy, jak na razie mają tylko SOKN i Obserwator Moriński.

V-światowa Agencja Kosmiczna (VAK) od pewnego czasu zajmuje uwagę Mikrosłowian. Fascynacje kosmosem wirtualnym są czymś absolutnie nowym w wirtualu i Artur z miejsca wyraził zainteresowanie tematem!

Wojskowość

Tristenia i bunt krasnali. Specjalna ekspedycja błyskawicznie opanowała sytuację, a jej epilog znajdzie się w sądzie, jeśli taka będzie wola Saboru Wszechsławii.

Komendant Twierdzy Lene kpt Harlsson przed objęciem zaszczytnej funkcji na Uniwersytecie Zachodnim zdobył wykształcenie wojskowe, a w efekcie wysoki stopień wojskowy.

Godny odnotowania jest pierwszy rejs okrętu lewitacyjnego. Test wypadł znakomicie i v-okręt jest gotowy do służby w stu procentach.

Rozrywka

Karczma Lene tętni życiem, podobnie jak Palarnia Ziół i Tytoniu w Nowym Galindionie.

W Domu Kultury Morinos Liliana przedstawiła swoją galerię pod koniec marca.

Mikrooceania

Zniechęcenie do idei Unii Mikrooceanii postępuje i w ZFM, a jej efektem jest odmowa pracy ze strony Artura w następnej kadencji Parlamentu Unijnego . Z drugiej strony, Mikrosławianie są bardzo aktywnymi posłami i funkcjonariuszami unijnymi. Czas chyba uprościć zasady funkcjonowania czcigodnego gremium.

Reklamy

1 Response so far »

  1. 1

    Daniel Saryoni said,

    uff brawo Karolu, świetne podsumowanie. Największe jednak czeka nas na święto 2 lipca 😀


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: