Pada ostatni bastion v-tradycjonalistów?

Oczywiście tytuł jest frapujący i budzi ciekawość, ale odnosi się do realnej sytuacji w wirtualu. Tradycyjnie mowa tu o najbardziej skostniałej w swej tradycji mikronacji, którą na dzień dzisiejszy jest bez wątpienia Królestwo Dreamlandu. Bastionem i logiką jego funkcjonowania od zawsze były listy dyskusyjne, środek komunikacji równie dyskusyjny, jak i jego nazwa. Do tradycji i stylu dreamlandzkiego należy korzystanie z tej platformy v-życia. Dzięki zaproszeniu na LD Królestwa, redaktor SOKN ma przyjemność oglądania toczącej się na niej dyskusji o platformie v-aktywności, uogólnień i szczegółowych analiz na temat tegoż medium wymiany myśli. Czytając wypowiedzi, nietrudno jest zauważyć zawodowe wykorzystanie komputerów przez znakomitą większość populacji Królestwa i spore ułatwienie dla niej, jakim jest LD. Ułatwienia te dotyczą technikaliów i tu ich nie opiszemy, bo nie o to chodzi w tej notatce v-prasowej. Tu mowa o forum, które zaczęło funkcjonować w Księstwie Furlandii wchodzącym w skład Dreamlandu. Przytoczony poniżej komunikat oddaje ducha założenia forum:

Księstwo Furlandii pragnie sprostać oczekiwaniom nowych przybyszów, którzy zamiast listy dyskusyjnej chcieliby widzieć forum. Dzisiejszego dnia każdy z Nas może być świadkiem realizacji właśnie tych oczekiwań – Prowincja przygotowała Forum, które w przyszłości ma zastąpić LD Furlandii.

Wszystkich zachęcamy do rejestracji i aktywnego uczestniczenia w naszym nowym miejscu spotkań. http://www.dreamland.net.pl/furlandia/forum

Początki są zawsze niełatwe, ale na tym forum widać już pewne działania, ankiety i korzystanie w pełni z jego formuły. Czy Dreamland ryzykuje, zezwalając na nowinkę techniczną w swojej egzystencji? Wydaje się, że tak. Przykłady v-państw typowo forumowych powinne budzić niepokój v-tradycjonalistów dreamlandzkich, bo v-życie bardzo łatwo na fora się przenosi, a gdy administratorzy dojdą do pewnej tolerancji dla v-spamu, nieodzownego elementu forum państwa wirtualnego, może dojść do całkowitego odwrócenia się od listy dyskusyjnej.

Reklamy

1 Response so far »

  1. 1

    Sądzę, że na listach dyskusyjnych jest również pewna ilość spamu, tym bardziej że zawsze obserwowałem na wzmiankowanych listach nieco większą ilość postów jednozdaniowych, które na poważnym forum często niespecjalnie chce się pisać. Sama lista dyskusyjna wydaje się być jakby reliktem leblandzkiej doktryny Micronation i starego pojmowania tego, czym jest mikronacja.

    Nie ma się co bać, że Dreamland zatraci swój klimat przez wprowadzenie forum w Furlandii – przeciwnie, dobrze prowadzone forum (fajnie inicjowane pomysły i tematy) potrafi zachować tradycyjną atmosferę, wprowadzając jednocześnie powiew świeżości.


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: