Solidarni z RSiT

Sprawa referendum w RSiT i jej niepodległości, znana jest v-światowcom już od dłuższego czasu. W końcu miała to być pierwsza pokojowo „wydzielona” v-nacja! Niestety jednak, ostatnie wydarzenia pokazały, że nic nie jest takim, jakim się zdawało.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Marcela Hansa – obywatela RSiT:

To co postanowił książę Księstwa Sarmacji dla nas i dla większości całego wolnego v-świata to brak poszanowania dla prawa do samostanowienia narodów, brak poszanowania dla demokracji. Jakim prawem naród sarmacki może decydować o 3 innych?! Równocześnie bardzo wdzięczni jesteśmy Mikrosławii, która jako pierwsza w największym stopniu przyczyniła się do rozgłosu naszej sprawy na arenie międzynarodowej. Dziękujemy również wszystkim innym mikronacjom, w tym Rotrii, RON, Winktown, Elderlandowi, Neverlandowi i wszystkich osobom prywatnym nas popierającym. Nie jesteście sobie nawet wyobrazić jak wiele takie deklarację dla naszych obywateli oznaczają, bardzo nas wspierają na duchu. Oby wolny v-świat nie zapomniał za kilka dni o RSiT, bo RSiT o wolnym v-świecie nie zapomni…

Niestety jednak, nie wszystkie kraje zrozumiały sedno sprawy. Jak donosi Habari, rząd Samundy w pełni popiera decyzję Sarmatów i potępia tendencje RSiT. Cóż więc należy stwierdzić?

Otóż w tym momencie, Samunda wykazała się hipokryzja i populizmem poddańczym. Czemuż to?  Przecież jeszcze przez pare chwil, przed nagłośnieniem całej sprawy, MSZ Samundy był gotowy lecieć i podpisywać traktat uznaniowy! Wystarczyło jednak głośniejsze tąpnięcie kilku głosów w Sarmacji, żeby polityka i podejście Samundy zmieniło się diametralnie.

Cóż, jest to samodzielna decyzja niezależnego państwa, ale daje nam dużo do myślenia i pozwala na poddanie ocenie tegoż zachowania…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: