Przegląd Sławieński

Za nami kolejny tydzień z życia Federacji. Tydzień, co trzeba podkreślić, owocny. Nie brakło zdarzeń do opisywania i inicjatyw, które podjęto w naszej ojczyźnie. Czas najwyższy się nimi pochwalić.

Za najważniejsze wydarzenie należy uznać fakt, że tak jak w wielu innych krajach, tak i u nas zbliżają się wybory. Tak, tak, urzędowanie obecnego Skrijata dobiega końca i trzeba dokonać wyboru. Kandydaci mogą zgłaszać się w Upradje Obyvatelji do piątku, do godziny 20. Przy okazji podsumowana zostaje kadencja obecnego Ojca Narodów.

Tym, co bez wątpienia mogło przysłonić atmosferę wyborów, było reaktywowanie Teatru. Ta nowa inicjatywa bardzo szybko przypadła do gustu obywatelom – szczególnie Sztuka Mikrosławieńska.

W kraju zaczyna tez panować moda „daczowania”. Czyli korzystania z zacisznych uroków małych altanek wypoczynkowych wśród terenów zielonych wokół Cirim.

Na ratyfikację  ciągle czeka traktat z Surmenią i Rotrią.

W Tristenii (Moriński Kraj Związkowy) trwa obława na buntowników i porywaczy Daniela Saryoniego. Akcję ratunkową udało się przeprowadzić szybko i sprawnie, dzięki ściągnięciu dodatkowych oddziałów z Vetonii i Nowalu.

A jak już jesteśmy przy wojsku, to warto podkreślić próby, jakim poddawane są okręty floty lewitacyjnej. W ramach tych ćwiczeń, 3 okręty zawitały dziś do Nordii.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: