Rola ekstremizmów w v-życiu

Ekstremizmy, niezwykle szeroki i skomplikowany ryt we współczesnym społeczeństwie. Jak sobie z tym radzą społeczności? Metody są różne, ale też efekty są też zgoła nieoczekiwane. Zostawmy jednak realowe przykłady i popatrzmy na wirtual!

Pierwszy obszar, po którym się poruszają ekstremiści, to sprawy v-religii i v-wyznania. Dziwne? Niekoniecznie, bo fundamentaliści, twardogłowi czy fanatycy religijni są też obecni w v-życiu. Klasycznym przypadkiem jest Rotria, wirtualna nacja wzorowana żywcem na realowym odpowiedniku z Rzymu. Czy Rotria, to v-nacja ekstremistyczna? Zależy od punktu patrzenia, bo nawet inicjatywa v-litanii Parafii Nowalskiej swego czasu wywołała oskarżenia o ekstremizm religijny, a w innych interpretacjach o zgorszenie. Wówczas padły mocne słowa, poparte rzekomymi opiniami osób wyświęconych, o niestosowności religijności wirtualnej, ale też bez trudu udowodnione, jako fałszywe z gruntu i nieprzemyślane insynuacje. Dlatego religijność można zaszeregować do pewnej grupy ekstremizmów w wirtualu. Oczywiście padnie pytanie, czy Wandyzm jest ekstremalny? Jest, czy nie jest? Proponuję jednak sprawę poddać dyskusji, bo trudno tu wyrazić autorytatywną opinię z tej prostej przyczyny, że z punktu widzenia nowalskiego, ma on znamiona ostrej i pikantnej kultury masowej raczej, niż kult v-religijny. nie mniej jednak, ta kwestia wymaga dyskusji, jak żadna inna.

Inne ektremizmy? No kolejny przykład klasyczny, Sarmacja. Tak tak, Sarmacja. Jest to jeden z najbardziej ekstremalnych v-krajów na Pollinie, gdyż do czasu pojawienia się v-krajów koronnych, ta mikronacja dryfowała w kierunku wojowniczej i nietolerancyjnej v-społeczności walczącej o jakieś niezdefiniowane cele w ramach Wielkiej Wojny Wirtualnej zwanej Układem Trójki Mikronacyjnej. Wówczas ekstremizm sarmacki usprawiedliwiała ta wojna, nie mniej jednak przeniesienie go na najwyższy poziom władzy spowodowało wielkie rozczarowanie jej v-społeczności i Sarmacja podupadła ewidentnie, a dzisiaj sięga, zgodnie ze swoją tradycją, po najbardziej radykalny odłam ludzie „wymuszających” tolerancję ogólną, ale to temat niehistoryczny 😀 Dlatego jednak nie od rzeczy jest wskazanie i dzisiaj Sarmacji, jako v-kraju o skłonnościach ekstremistycznych.
Oczywiście ekstremizmy wirtualne występują w innych v-nacjach, garść przykładów? Scholandia za panowania Armina, mikronacja niemal o strukturze półwojskowej, Staty Nowalskie przed i w czasie wielkiej wojny wewnętrznej zakończonej niemal rozpadem Nowalu, forum mikronacje z jego dyskusjami o tolerancji, Winkowie, Okoczia, Teutonia, Wandystan… .

Przykładów można podać wiele, bardzo wiele, bo kraje wirtualne często świadomie żerują na ektremizmach, czego przykładem aktualnym jest „promocja” sarmacka określająca jedną z najsztywniejszych v-nacji Pollina, jako kraj tolerancji. Szykuje się niezły kocioł pod wysokim ciśnieniem 😀 kocioł sarmacki. Czy doda to atrakcyjności wirtualowi? Widać w rolę v-życia wpisany jest ekstremizm, bo też klasyczny przykład sarmacki pokazuje, że te v-państwo budzi zaciekawienie, bulwersuje, oburza i … wiele wiele innych reakcji wywołuje, co świadczy o tym, że ekstremalizm wirtualny jest zjawiskiem… zdrowym i jak najbardziej wskazanym w v-życiu, oczywiście w granicach smaku i prawa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: