Rzeczywistość wirtualna w konfrontacji z wyobrażeniami

Tytuł nie jest wcale przypadkowy, bo tym razem zajmiemy się wyobrażeniem wirtuala i jego rzeczywistością. Wyobrażenie, z reguły oczekiwanie czegoś wielkiego, czegoś bardzo ekscytującego, spraw wielkich i dalekich, coś na kształt szerokich horyzontów myślowych. Początki życia wirtualnego można porównać do swobodnego lotu, lotu zaiste Ikarowego! Wszystko wydaje się takie proste, takie oczywiste, takie swojskie i bez wysiłku. Sprawy v-państwowe, konieczność wielkiego wysiłku, oddana praca, uczestnictwo na bardzo wysokim poziomie, to wszystko pryszcz na początku v-życia! Oczywiście realnego v-życia, nie tylko wypełnienia wniosku pobytowego i obserwacji. Niestety, nawet życie wirtualne w pewnym momencie powszednieje i…

I właśnie. Rzeczywistość wirtualna jest jak najbardziej realna, to nie żadna fikcja. Wirtualność wymaga pracy, samozaparcia i samokształcenia nawet bardziej niż w realu. Jedynie przy takiej postawie można v-przeżyć! Popatrzmy na wielkie przykłady z przeszłości, popatrzmy na poczet „wielkich” wirtuala, którzy odeszli. Odeszli, bo czegoś zabrakło. Dlatego warto się zastanowić nad swoim punktem życia wirtualnego i pomyśleć, żeby też nie v-umrzeć, żeby pozostać wirtualnym i kontynuować życie równoległe w wirtualu.

Reklamy

Komentarze 4 so far »

 1. 1

  juan samir said,

  Uświadamiasz mi, że stary się robie…

 2. 2

  sokn said,

  Wiesz co, jak to pisałem, to też uświadomiłem sobie, że od maja 2006 działa Nowal, to niezły szmat czasu.

 3. 3

  Rysunek genialny ;]
  A żeby przeżyć należy się rozwijać – najprostsza i najskuteczniejsza zasada, która znajdzie zastosowanie i w przypadku v-państw i w przypadku pojedynczych ludzi.

 4. 4

  sokn said,

  To pierwsze dzieło nowalskie, retrospekcja karykaturalna założyciela i pierwszego ideologa oraz władcy Nowalu Matta Zdolnego. Odnosi się do okresu od maja, do lipca 2006 roku, gdy państwo funkcjonowało w oparciu o listę dyskusyjną przed założeniem forum.


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: