Ponarzekam trochę w poniedziałek

Poniedziałek, dzień bez twarzy! Dzisiaj widać wyraźnie, że nawet pisać nie ma o czym! W Al Rajnie jest nowy Sułtan, bo jest, ale to wydarzenie poprzedniego tygodnia, dzisiaj jest już Jaśnie Panującym. W Dreamlandzie jest nowy JKM, bo Edward I Krieg też wiosła przekazał w inne ręce, ale to wydarzenie daaawne. Sarmacja, Scholandia, Wandystan, to tak pokrótce po tych największych i najbardziej zasłużonych, ale tam nic. W Mikrosławii jest ciekawostka, ba wręcz mała sensacja, bo po awanturze z ustawą skopiowaną niemal na żywca z kodeksu surmeńskiego, dzisiaj Sabor Wszechsławii debatuje nad traktatem uznaniowym z Surmenią, wiec jednak niby coś tu ciekawego jest. Dobra, ale są nowe mikronacje! Nowe stare, no jeźdźmy – Austro-Węgry? nie ma nowin, Natania, Elderland, Okoczia (szukają szamanki!), Winkowie – hmm, czy na pewno leniwizm jest wyznawany tylko w Okoczii? Całkiem świeżynki? O tu akurat widać ruch i działanie. Do całkowitych świeżynek zaliczę królestwa i satelity sarmackie, bo ich aktywność jest zaskakująca, Polondia, Arctiq, Norge, znaczy Nordia, coś tam hiszpańsko….

No właśnie, v-życie chyba zaczyna wyciekać ze starych krajów i znajduje swoją kumulację w nowych. Ponarzekałem, to teraz poszukam jakieś fajne gagi do humoru numer 20, bo w końcu ze stękania nic ciekawego nie ma, nawet ten tekst mi się nie podoba, bo zamiast kwękać, to zaczynam dostrzegać inne perspektywy, poniedziałek to dzień bez twarzy! Zdecydowanie.

Reklamy

Komentarze 3 so far »

 1. 1

  W poniedziałek nie dzieje się niiiiiiiiiiic… aż mi się wszystkiego odechciewa 😛 Dzięki Karolu, że w końcu ktoś to zjawisko opisał 😀

 2. 2

  Einar B. Olavsen said,

  Norge – Norwegia
  Norde – Nordia 😀

  I tak trochę zabrzmiało, jakbyśmy byli sarmackim satelitą ;]

  A poza tym uważam, że poniedziałek należy zlikwidować 😛

 3. 3

  sokn said,

  Wyraźny separator opisujący zaskakującą aktywność krajów koronnych Sarmacji usuwa chyba te wrażenie, bo dopiero po nim są wymienione V-kraje niezależne od nikogo, oprócz siebie samych.


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: