Służebna rola v-prasy – część 3

Kryzys prasowy wyprzedził zdecydowanie kryzys v-realny. Z reguły działania antykryzysowe prowadzą do konsolidacji przedsięwzięć i ich usystematyzowani oraz pociągnięcia na wyższy poziom organizacyjny. W prasie wirtualnej zasadniczo tylko PMK (Piotr Mikołaj Kozanecki, założyciel i wieloletni książę Sarmacji, notka redakcji dla młodych v-światowców) podjął tego typu próbę, której powodzenie okazało się jednak równie kruche, jak większość prób tego typu. Wraz ze zniknięciem PMK z areny, znikła i konsolidacja, a rynek prasowo-informacyjny pękł jak bańka mydlana. Wydawało się, że kryzysowa powódź rozłoży ostatecznie v-prasę, ale…

W Scholandii dwóch aktywnych i nieszablonowych obywateli zaczęło rozważać nad uniwersalnym charakterem informacji wirtualnych niezależnie od v-kraju zamieszkania. Idea powołania mikronacji.info i Planety Mikronacje była genialnie prosta, stworzenie narzędzia ułatwiającego dostęp do… informacji v-prasowej i do nowin Pollina. Od idei do czynu okazało się dla nich tylko krokiem i zupełnie nieoczekiwanie zagoniona w kozi róg wszechogarniającego kryzysu v-publicystyka, znalazła swoją ostoję i oś rozwoju. Dzięki  tej inicjatywie wiele tytułów egzystuje do dzisiaj, czepiając nadziei dla siebie w nadejściu lepszych czasów, a  nowe inicjatywy  nabierają rozpędu i niektóre trwale zapisują się w historii v-dziennikarstwa i v-publicystyki. Prasa wirtualna obiera wyraźne kierunki, o których napiszę kiedyś może….

Reklamy

1 Response so far »

  1. 1

    hans505 said,

    Świetny artykuł. A co do samej Planety to był to świetny pomysł, teraz cała prasa jest w jednym miejscu, nie trzeba odwiedzać każdego państwa z osobna.


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: