Mikrosławia na kolanach. Baridas reaktywacja. Al Rajn strzela!

Paroma ekscesami zakończyła się dzisiejsza batalia o Mundialowe punkty. Na ulicach Mikrosławii pojawiły się dodatkowe patrole zbrojne, a wioski reprezentacji zostały otoczone szczelniejszym kordonem. W Lene spłonęło kilka śmietników, a w ruch poszły także różnego rodzaju czary. Po 40 minutach sytuacje udało się opanować.

Przejdźmy jednak do skrótów meczowych:

Grupa A:

2010-01-30 Cesarstwo Arctiq Mikroslawia 4 – 0 (3 – 0)
2010-01-30 Wandystan Królestwo Elderlandu 5 – 1 (2 – 1)

Mikrosławia na kolanach. Kibice wściekli. Lód z Arctiq – rozgrzany jak nigdy. Tyle można powiedzieć po pojedynku pierwszej pary meczowej. Cesarstwo zaczęło szturm na bramkę gospodarzy turnieju od pierwszych minut. Obrona Mikrosławii nie była w stanie powstrzymać najeźdźców, co oddał wynik pierwszej połowy – 3:0. Pozamiatane było już od 34 minuty.Druga połowa tylko potwierdziła dominacje „lodowych”. Bramki strzelone w 6, 25, 34 i 64 minucie to tylko kilka z wykorzystanych rajdów Arctiq. Kibice Mikrosławii byli wściekli. Dało się słyszeć obraźliwe i znane hasła. Nawet trener skwitował sprawę krótkim – „kurwa mać”. Cesarstwo Arctiq 4, Mikrosławia 0.

W drugim spotkaniu Wandystan gra swoje. W ładnym stylu pokonał drużynę Elderlandu, aż 5:1! Pierwsza połowa – dość wyrównana, nie pokazywała skali przewagi „czerwonych”. Bramki strzelone w 9 i 28 minucie (dla Wandystanu) oraz w 21 (Elderland) dawały nam dość otwarty wynik 2:1 do przerwy. Dominacja Wandejczyków rozpoczęła się dopiero w drugiej połowie. Aż 12 okazji strzeleckich poskutkowało jedynie 3 kolejnymi bramkami dla „gospodarzy”! Grad akcji i tempo gry było zdumiewające. Pochłonięty koronacją Elderland nie miał szans. Czyżby wartościowi gracze poszli tez popatrzeć na Króla? Wandystan – 5, Elderland – 1.

Grupa B:

2010-01-30 Okoczia Baridas 1 – 2 (0 – 1)
2010-01-30 Królestwo Natanii ZE Chattyckie 2 – 0 (1 – 0)

Baridas się odbija, Chattyci tracą szczęście. Kolejne dość wyrównane spotkania w grupie B. W pierwszym spotkaniu, pełna nadziei Okoczia, uległa zaskakująco Baridasowi. Mimo wyrównanego spotkania, to obrona Baridasu okazała się mocniejsza, o wystarczającą 1 bramkę. Porównanie statystyk jedynie w paru szczegółach przechylało szalę na korzyść kopaczy Baridasu. Bramki padły kolejno w 31 (Baridas), 75 (Okoczia – wyrównanie z karnego) i 87 minucie (Baridas). Spotkanie mogło się podobać, choć brakło festiwalu bramek. Okoczia 1:2 Baridas.

Drugie spotkanie, to potwierdzenie „dominacji” Natanii w grupie. Dość skromnie, lecz nie z byle kim – najlepszą drużyna z Federacji Al Rajn, udało się umocnić Natańczykom swoja pozycję w Mundialu. Mecz rozstrzygnięty dzięki 2 bramkom na samym początku (7 minuta) i na „dobranoc” – w 78 minucie. Natania dość spokojnie rozporządzała swoimi siłami trwale atakując Chattytów. Ci ostatni nie poddali się, stwarzając kilka podbramkowych sytuacji. Niestety – brakło wykończenia. Ostateczny wynik spotkania – 2:0 dla Natanii.

Grupa C:

2010-01-30 WolnaRepublikaMorvan Bantu 6 – 1 (6 – 1)
2010-01-30 Ksiestwo Sarmacji Sultanat Al Rajn 4 – 4 (3 – 1)

Morvan harcuje, Al Rajn zdobywa pierwsze bramki! Sytuacja w grupie C, pod „nieobecność” Scholandii robi się coraz ciekawsza. Morvan nie wykorzystał tylko 3 z 9 sytuacji podbramkowych! Ta zaskakująca skuteczność zaowocowała dość sporą przewagą bramkową i awansem na pozycje lidera. Banmtu – honorowo, lecz z podkulonym ogonem, wróciła do hotelu i spała na ostatnią pozycję w tabeli. „Rebelianci” zdominowali spotkanie i twardo pokazali swoją pozycję. Ostateczny wynik: aż 6:1!

W drugim spotkaniu, wbrew oczekiwaniom, Al Rajn się obudził! Tak, tak! Dotychczasowa najgorsza drużyna V-Mundialu zdobyła 4 bramki i wywalczyła pierwsze punkty na turnieju! Mecz miał być lekkim spacerkiem dla Sarmatów. Nawet strzelona w 4 minucie, przez kadrowiczów pustyni, bramka dla Al Rajn nie popsuła humorów Sarmatom. „Wyjaśnili” Oni swoje w 8, 22 i 41 minucie, fundując sobie ładne 3:1 do bramki. Nie wiadomo do czego doszło w szatni, ale wiadomo co się stało na boisku – Al Rajn wyrównał! 69 minuta, a dalej i  85, 89 i doliczona 91 minuta. Te 3 sytuacje zakończyły się bramkami dla „nomadów”. Nic nie dało nawet podwyższenie przez Sarmatów wyniku w 76 minucie. „Dzieci Pustyni” zaskoczyły wszystkich i pokazały na co ich stać. Wynik 4:4.

Grupa D:

2010-01-30 Parlandia Republika Francuska 2 – 0 (0 – 0)
2010-01-30 RSiT RF Neopolis 2 – 1 (1 – 1)

„Dzieci” biją „żabojadów”, RSiT wymęczone po boju z Neopolis. Grupa D dość spokojnie. Parlandczykom udało się dać kolejnego pstryczka w nos swoim przeciwnikom i w ten oto sposób udało im się przeskoczyć Austro-Węgry. Franciszku – przełkniecie i to? Bramki strzelone w krótkim odstępie czasu – 65 i 67 minuta.  Mecz pod dyktando „maluszków”. Ciągle brak skuteczności w ataku. Francja – dno.

Drugie spotkanie – RSiT vs Neopolis, było chyba najbardziej wyrównane z wszystkich dzisiejszych meczy. Mimo różnych nastawień i taktyk, szanse na zdobycie prowadzenia prawie identyczne. Do przerwy twarde 1:1. Wynik, dający radość Rzeczpospolitanom, ustalony dopiero po 51 minutach boju. Mecz mógł być bardziej widowiskowy, ale i to starczyło oraz cieszyło kibiców. 2:1 i punkty dla RSiT, smutek dla Neopolis.

3 0 0 3 0 – 12 -12 0

Rozpacz w Mikrosławii. Wandystan gromi i dominuje. Tuż za, zachwyca Arctiq. Nieco dalej Elderland i gospodarze turnieju. Ostatni – wojacy z Polski i Litwy.

3 0 2 1 4 – 6 -2 2

Natania coraz bardziej odskakuje reszcie. Ciągle w boju pozostaje cala reszta i kto wie, czy nie będą się Oni bić tylko o drugie miejsce.

3 0 1 2 3 – 10 -7 1

Przepychanki na tronie, coraz mniejsze szanse Sarmacji. Po zainkasowaniu dzisiejszych punktów, prowadzenie obejmuje Morvan. Tuż za – odpoczywająca Scholandia. Daleko „za” Sarmaci. A jeszcze dalej Al Rajn i Bantu.

3 0 0 3 4 – 9 -5 0

Na prowadzeniu – szczęśliwie, RSiT. Tuż za Neopolis i Parlandia. Trochę dalej, lecz ciągle z szansami – Austro-Węgry. Ostatnią lokatę okupują Francuzi.