Przegląd Wszechsławii no 16

Nominacje wojskowe zdominowały ostatnie wydarzenia Skrijatnego Kremla, gdyż Juan Samir i Artur zostali desygnowani do dowodzenia wojskami mikrosławieńskimi.

Skrijat raportuje w Saborze:

Ostatnio podróżowałem trochę po tym kraju, aby go poznać. Podczas spotkania z władzami Eskwilinii, prezydent zapytał mnie o możliwość nawiązania stosunków dyplomatycznych. W zaistniałem sytuacji postanowiłem przedstawić Saborowi raport o tym państwie.

RAPORT O EKSWILINII:

Pełna nazwa: Rzeczpospolita Ekswilińska
Niepodległość: 22 maja 2009
Liczba obywateli: 8
Liczba obywateli aktywnych: 3 (szac.)

Eskwilinia jest Republiką. Funkcję Prezydenta pełni tam Adam Zygmunciak
Na forum Eskwilinii http://www.eskwilinia.fora.pl/ napisano dotychczas 1276 postów, więc można powiedzieć, że aktywność jest średnia. Organizacja państwa jest bardzo dobra: mają parlament, sądy, a nawet uniwersytet.
Działają tam 3 partie, największa z nich skupia 2 członków.

Również tam znajdziemy informację o akceptacji konstytucji krajowych. Nowy porządek prawny Mikrosławii powoduje, że Kraje Związkowe podjęły prace nad dostosowaniem prawodawstwa do aktualnego stanu prawnego, a ich efektem są zaaprobowane Konstytucje.

Na forum Saboru Wszechsławii znajdziemy też informację o definitywnym zakończeniu procesu wprowadzenia nowego hymnu narodowego ZFM.

Kwestie badań historycznych podejmuje instytut Ishisdjeł, podstawą jest odległa historia, która stopniowo splotła dwa narody w Federację.

Okoczia mianowała swojego ambasadora w ZFM, został nim JE Piekielny Wilk.

Ogłoszone zostały trzecie już wybory Skrijata Mikrosławii, czyli najwyższego urzędnika v-państwowego ZFM. Jest to etap zbierania kandydatur.

W Karczmie Lene kwitnie tradycyjnie życie towarzyskie okraszane ostatnim krzykiem mody, emoticonami MMs 😉

Uniwersytet Zachodni zamieszcza tekst historyczny „I era

Rusza Eonet Vetoński, czyli czas w roku poświęcony Vetonii od stycznia do kwietnia.

Pub „1681” w Wielkim Porcie staje się powoli ośrodkiem rozrywki podobnym do Karczmy Lene, aktualnie dyskusja koncentruje się wokół wymarzonych zawodów.

Mikrosławieńczykom może i dość obojętna jest Scholandia, ale warto zauważyć, że v-kraj oceniany na łamach sokn, jako zmanipulowany przez Sarmację z byłej Wielkiej Trójki V-Światowej ma się najlepiej i omijają go z daleka kryzysy. W ostatnio przywróconym Radio Scholandia usłyszymy też krótką informację o upadku Sarmacji, tak, tej pysznej i dumnej v-nacji zwanej Księstwem Sarmacji, gdzie jej Książę po abdykacji nawet nie zadbał o kontynuację, ale widać taki czas nadszedł, że manipulator pada, a manipulowany (w zamiarze) trwa mocno i stabilnie. Puenta sama się nasuwa: „róbmy swoje i nie kombinujmy, wystarczy tylko pracować”. Brawo Scholandia!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: