Unia Mikrooceanii wchodzi w fazę parlamentarną

Juan Samir el Guevara de Vetonia prowadzi Unię Mikrooceanii jako koordynator UM w najciekawszym momencie jej istnienia, gdy przechodzi ona faktycznie z obradującego permanentnie Szczytu Państw Zachodnich do parlamentarnej struktury unijnej, co oznacza faktyczny początek istnienia polityki Mikrooceanii. Do 14 listopada powinny być zgłoszone, wybrane i wysłane do Parlamentu Unii osoby reprezentujące piątkę państw unijnych. Z chwilą rozpoczęcia prac Parlamentu, koordynator nie zakończy jednak swojej pracy, bo Jego zadaniem będzie dopilnować powstanie stosownych instytucji unijnych, a prawdopodobnie do swojej misji dostanie błogosławieństwo ze strony posłów.

Osobnym problemem okazały się sprawy delegacji krajowych, gdyż nie we wszystkich v-państwach znalazło zrozumienie powołanie delegacji trzy osobowych do jednego głosu reprezentującego daną mikronację. W związku z powyższym, a także wspomnianym kryzysem niektórych krajów, delegacje mogą być różnej liczebności, od jednej osoby po pełny skład trzyosobowy. Ideą jednak Unii jest równość głosów całej piątki v-państw tworzących Mikrooceanię, a ewentualne rozszerzenie organizacji też ma już teraz gwarantowaną równość traktowania nowych członków, co oznacza jeden głos dla każdego bez względu na liczebność delegacji krajowej.

Unia Mikrooceanii staje na starcie życia parlamentarnego przed poważną próbą, związaną z kryzysem natańskim, gdzie mamy do czynienia z koniecznością umocnienia struktur państwowych jednego z członków. Dodatkowo utrata bardzo aktywnej osoby z Okoczii, jaką był poprzednik aktualnego koordynatora unijnego, skomplikowała sytuację w indiańskiej mikronacji, nie mniej jednak o kryzysie okocziańskim mówić za wcześnie, bo to tylko przejściowe trudności, a nawet w tej sytuacji Okoczia jest w stanie pomagać Natanii. Dlatego powołanie i ukonstytuowanie Parlamentu powinno dać dodatkowe impulsy do aktywnego i twórczego rozwoju Unii, a jej członkom narzędzia do skutecznej walki z kryzysem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: