Przegląd Wszechsławii nombre 2

Sabor Wszechsławii stanął przed kolejną decyzją, tym razem Rotria zaproponowała konkordat, co oznacza uznanie istnienia Państwa Kościelnego w mikronacjach, ale po prawdzie, to już je wszyscy dawno uznali i sprawa podpisu Skrijata wydaje się być tylko teoretycznym wymogiem konsultacji krajowych, a konkordat raczej zawarty zostanie.

Z satysfakcją trzeba podkreślić, że posuwają się też do przodu prace nad traktatem ze Skarlandem, a prowadzone rozmowy są świadectwem umiarkowania obydwu stron, co dobrze wróży dalszej współpracy.

Problemem rozważanym i zauważalnym jest kwestia udziału w życiu Mikrosławii jej obywateli i mieszkańców. Problem aktywności niektórzy proponują rozwiązywać dość radykalnie 😀 (wpier***, zabrać faje, etc, etc), co budzi sporą wesołość pozostałych!

Uprad Obywatelji, czyli urząd obywatelski przygotowuje wielką reformę administracyjną! Ujjj, będzie biurokracja, oj będzie 😀 Unitaryzm v-państwa jednak jest ciekawym pomysłem na funkcjonowanie w przyszłości, bo o tej w sumie mowa! Pytaniem tylko jest, czy Skrijat chce zaproponować v-państwo scentralizowane, czy odwrotnie, zdecentralizowane.

W Karczmie Lene tradycyjnie konkurs słów, nawet był ślepy zaułek, ale nie tak całkiem ślepy! Wspomniane opijanie nominacji Juana na koordynatora UM zostało moooocno rozciągnięte po przybyciu Artura do Karczmy, gdy „<faja i kufel raz za razem>” się zaczęły 😀

W Nowym Galindionie w Domu Kultury Morinos na pierwszym, najbardziej aktywnym piętrze przy okazji znanej już nam dysputy o wierszu Leśmiana mieszkańcy Mikrosławii pokazują swój szacunek dla kultury Sumerów, którzy są kodyfikatorami i twórcami kodeksów nowożytnych leżących u podstaw współczesnych kultur i religii, nawet można powiedzieć, że cywilizacje europejskie, azjatyckie i afrykańskie są z jednego pnia z nimi.

Uprad Armijnych Spraw (MON) publikuje wynik ostatnich prac 49 Pułku Specjalnego:


Archeologom udało się wybić dziurę w ścianie i dostać się na niższy poziom. Na poziomie U1 odkryto niewielkich rozmiarów granitowy kromlech (kamienny krąg), a w jego „wnętrzu” pod podłogą pogrzebane ludzkie zwłoki, prawdopodobnie należące najwyższego kapłana. Wyznawcy tego kultu wierzyli w życie pozagrobowe, sądzili że dusza człowieka pochowanego wewnątrz kromlechu zostanie od razu przeniesiona do świata bogów, podczas gdy dusze innych zmarłych mogły liczyć tylko na życie w świecie zmarłych.

serwis informacyjny Radia Pirates z Lene

Reklamy

Komentarze 2 so far »

  1. 1

    Saryoni said,

    „(wpier***, zabrać faje, etc, etc)” No cóż, ja obstaję za drugą wersją 😀

  2. 2

    sokn said,

    He he, ktoś nawet wspomniał o rozwaleniu wioski przez tajfun za karę 😀


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: