Wywiad powyborczy

Dziś przedstawiamy krótki wywiad, przeprowadzony z Danielem Saryonim, wczoraj, tuż po ogłoszeniu obrania nowego Skrijata Wszechsławii.

Dzień dobry Wasza Ekscelencjo.

Witam panie redaktorze.

Lokale zamknięte, urny otworzone. Mamy wyniki. Zapewne nie jesteście Towarzyszu zaskoczeni wynikiem. Czy uważacie te wybory w ogóle za potrzebne?

Tak, sądzę że w kraju w którym szanuje się naród i tradycje demokratyczne obywatele powinni mieć możliwość głosowania nawet jeśli jest tylko jeden kandydat. A frekwencja pokazała, że obywatele mieli chęć oddać głos. Cóż, właściwie było to tylko potwierdzenie władzy. Lecz zaiste – dobry pokaz woli narodu, gdyż mógł On wstrzymywać głosy, bądź też nie głosować.

Rozumiem, że tym samym dementujecie skarlandzkie media, odnośnie autorytaryzmu w Federacji?

Te „rewelacje” skarlandzkiej gazety zdementowałem już wczoraj i cieszy mnie, że tego stanowiska nie podzielają władze Królestwa Skarlandu.

Jak już jesteśmy przy temacie Skarlandu. Jak WE zamierza prowadzić stosunki z tym państwem?

Po lipcowym konflikcie nasze stosunki uległy rozkładowi. Obecnie nie mamy żadnych wspólnych interesów z tym państwem. Jednak Mikrosławia na pewno wykaże dobrą wolę i będzie gotowa ze Skarlandem współpracować jeśli będzie taka możliwość.

Ciągnąc dalej temat. Jak Ekscelencja widzi dalsze stosunki międzynarodowe Mikrosławii? Wszak kraj jest związany nie tylko z Unią Mikrooceanii, ale i również z MOK.

Jeśli chodzi o UM sądzę, że uczestnictwo w tej organizacji jest naszym priorytetem. Współpracujemy tam z szanowanymi mikronacjami takimi jak Al Rajn, Elderland, Okoczia, Natania i uczynię wszytko, aby ta współpraca była owocna. O MOK także nie możemy zapominać, wszak posiadanie wpływu na mapę mikroświata jest wielkim przywilejem.

Jakie jeszcze wizję, jako nowo wybrany Skrijat Wszechsławi, zamierza towarzysz promować i wdrażać?

Nasze państwo jest znakomicie przygotowane, co jest niewątpliwie zasługą mojego poprzednika Ekscelencji Samira el-Guevary, ale reorganizacja na pewnych płaszczyznach musi mieć miejsce. Należy zmodernizować naszą armię, promować naszą Ojczyznę na arenie międzynarodowej i poza społecznością mikronacji. Możliwe jest poszerzenie Federacji w przyszłości. W swoim programie zawarłem także plan rozwinięcia współpracy z kilkoma dużymi mikronacjami. Na wszystko przyjdzie czas.

Czyli przed Towarzyszem dużo pracy. W imieniu całej redakcji, życzę wytrwałości i sukcesów. Gratuluję także wyboru.

Dziękuję za wywiad.

Także dziękuję. Sława!

Tak więc i do Mikrosławii przyszedł czas zmiany u steru. Przypominamy, iż kadencja Skrijata trwa 3 długie miesiące, podczas których wódz – oprócz przewodzenia Saborowi, jest również głównym reprezentantem kraju (ma gwarantowane miejsce w delegacji do UM). Pełni też funkcję zwierzchnika sił zbrojnych oraz koordynatora działań państwowych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: