Raport Federacyjny – 1

Co by wszemu światu głosić, że Mikrosławia w rozwoju się pochłania, raporty na łamach SOKN-u publikować co czas jakiś będę. Zabieg taki, nie jest czymś wszak nowym, lecz w dość prosty sposób ukazuje najważniejsze zdarzenia z danego kraju polskiego v-świata. Melduje więc co następuje:

Prace nad ostatecznym wyglądem Konstytucji dobiegają końca. Projekt, uchwalany od początku istnienia Zjednoczonej Federacji, został rozbudowany prawie jeszcze raz tyle, ile pierwotnie wynosił. Prócz podstawowych aspektów życia mikronacyjnego, reguluje On także możliwość przebywania innych sił zbrojnych na terenie Mikrosławii. Zawiera także formułę wejścia i wyjścia podmiotu z federacji, a także kilka innych drobnych udogodnień.

Z dniem dzisiejszym, po prawie 2 latach przerwy, na powrót można zwiedzać Park Narodowy nieopodal Santiago de Metropolis. Park, zajmujący prawie 1/3 Vetonii posiada ścieżkę turystyczną. W planach są inne atrakcje.

Również dzisiaj rozpoczęło się referendum w sprawie obrania hymnu państwowego. Zgłoszono 3 propozycje. Głosowanie będzie trwać do końca tygodnia.

Od wczoraj, na terenie Cesarstwa Arctiq, funkcjonuje oficjalna placówka dyplomatyczna Mikrosławii. Tytuł i misję przedstawiciela otrzymał Daniel Saryoni. Ambasadorem w Mikrosławii ze strony Arctiq prawdopodobnie zostanie Pani Ragnhilda Maud.

Na przyszły tydzień planuje się spotkanie wszystkich osób prowadzących drużyny w Primera Confederacion. Spotkanie, którego celem będzie przygotowanie ligii do następnego sezonu odbędzie się w kurorcie wypoczynkowym w Cirim. Prócz starych uczestnikow ligii, zaproszeni zostaną przedstawiciele nowych drużyn mających występować w ramach PC Extraliga. Do grupy tej należą drużyny z C. Arctiq oraz Republiki Francuskiej. Rozmowy nad powiększeniem tego grona – trwają.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: