Upadek idei Dreamlandzkich?

Jedna z najważniejszych osób w historii trwającej jedenaście lat Dreamlandu, Majkel Bumbum zaniepokoiła się niepotrzebną, zaprzeczającą świetlanym tradycjom i jak najbardziej realnemu przykładowi politycznemu z własnej historii Królestwa Dreamlandu eskalacją dyplomatycznej walki z Sarmacją o Morvan.

Powołując się na przykład wyprowadzenia Solardii z Dreamlandu, co jest świętowanym wciąż wielkim wydarzeniem historycznym, snuje On refleksję nad wsparciem przez Dreamland dążeń koalicji morvańskiej do podziału Sarmacji. Dziwi go zniekształcenie perspektywy, do jakiej doszło w Dreamlandzie, który zawsze pretendował do roli mędrca v-światowego i który dzisiaj jest stroną w konflikcie, co zresztą potwierdza odpowiedź na Jego post ze strony gorącego zwolennika eskalowania tegoż konfliktu po stronie dreamlandzkiej. Jednak patrząc na zagadnienie z boku, nietrudno dostrzec, że koalicja morvańska to nikt inny jak samo WRM, Wandystan i właśnie o dziwo Dreamland, wyraźnie opowiadający się za nienaruszalnością terytorialną innych v-państw, a jednocześnie realizujący praktycznie proces uznania WRM takim, jakie jest. Dlatego podjęte przez Sarmację kroki tracą ostrze interwencji Imperium przeciwko jednemu z uczestników wolnego v-świata, do jakiego miana pretenduje WRM, a zaczynają przybierać kształt obrony przed rozbiorem, co jest efektem zupełnie niezamierzonym przez koalicję morvańska, ale wynikłym z jej nieco awanturniczych posunięć.

Tytuł notatki powołuje się na upadek idei dreamlandzkich nie bez podstaw. Odpowiedź wielkiego i gorącego zwolennika WRM, Szarej Eminencji LD Królestwa Dreamlandu pokazuje, że marzy mu się imperialna rola Dreamlandu w konflikcie, gdy Sarmacja „musi” przyjąć jego mediację i skapitulować, uznając bezwarunkowo rolę KD jako mediatora z wszelkimi prawami, a do tego przyjąć uznanie secesji morvańskiej za dokonaną i prawną. Ciekawe jest przy tym powołanie się na oficjalną rolę Rządu Królewskiego KD, który podejmuje rolę stronniczego rozjemcy, przykład „obiektywizmu” dyplomatycznego bez precedensu. Tego typu działanie zdyskredytowało ostatecznie WRM, jako „wolny” kraj, gdyż można  powiedzieć, że WRM jest jednym z elementów koalicji skierowanej przeciwko Sarmacji, koalicji grającej bardzo fałszywe nutki. Pytaniem jest tylko na ile wynurzenia Eminencji są jego prywatnymi rojeniami, a na ile Rząd KD jest w nich faktycznie zaangażowany w świetle przez niego przestawianym. Bo twardy język dobry jest w karczemnej kłótni, a w dyplomacji jest oznaka słabości i bezsilności, czego politycy są świadomi. A to jest ewidentny upadek idei dreamlandzkich, czego świadomość pokazał Majkel Bumbum, wyrażając swoje zaniepokojenie rolą narzucaną KD przez jego obywateli zaangażowanych w ten gorący konflikt po stronie antysarmackiej. Wybielają oni też ciemne plamy w polityce sarmackiej, których nie brakło, ale które teraz kryją się pod płaszczem obrony przed interwencją.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: