I kolejny blamaż OPM

Tym razem Reunion, nie chodzi o Francję, nie, chodzi o wydmuszkowatą mikronację obcojęzyczną, którą OPM rade spolonizować i włączyć do Polskiego Oceanu Wirtualnego.

Sprawa jest tak absurdalna, że nadaje się tylko do kategorii humorystycznych wiadomości, piszę o niej dlatego, że nasz sojusznik z Mikrooceanii Al Rajn, zabrał głos na ten temat słusznie zauważając, że i OPM i jakiś tak operetkowy twór zajmujący się kartografią  niby mikronacyjną,  popadły w obłęd  i straciły wszelkie  znamiona normalnie funkcjonujących instytucji. Pikanterii do całej blagi dodaje fakt, że formalnie rzecz biorąc to owe Reunion (zaznaczam, nie terytorium francuskie) ma być niby większe i silniejsze od Sarmacji (he he, kolejne RWS), a do tego portugalski w komunikacji chce zastąpić polskim (no to już wygląda na zręcznie maskowaną mistyfikację), co wydaje się czymś tak banalnie prostym w OPM, że…

Nagroda Darwina? 😉

Reklamy

Komentarzy 8 so far »

 1. 1

  Adrian Scott said,

  Rzeczywiście w OPM pojawiły się pomysły włączenia Cesarstwa Reunion do Organizacji, lecz nie spotkało się to z jakimś ogromnym poparciem. Ja sam podszedłem do tego raczej sceptycznie. Prawie pewne jest, że Cesarstwu nikt nie narzuci przyjmowania języka polskiego oraz nie stanie się ono pełnoprawnym członkiem OPM. Najwyżej stowarzyszonym, zgodnie z ostatnim rozporządzeniem JE Sekretarza.

 2. 2

  Marcin P. said,

  do tego portugalski w komunikacji chce zastąpić polskim

  Te słowa tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że jest Pan ostoją rzetelności dziennikarskiej w polskim mikroświecie.

 3. 3

  kazag said,

  jesli mozna tu mowic o operetkowosci, to chyba tylko tej agencji informacyjnej.
  pozdrawiam.

 4. 4

  sokn said,

  cytat z sarmackiego pisma Marcinie:
  „… dodając, że Reunion gotów jest wprowadzić język polski jako urzędowy, by móc ubiegać się o członkostwo w OPM. – Popieram ideę współpracy, trzeba otworzyć podforum po angielsku – stwierdził Piotr Kościński, sekretarz generalny OPM i dodał, że nie będzie tworzył barier przy wprowadzaniu brazylijskiej mikronacji w szeregi Organizacji.”
  wybacz, ale Ciebie postrzegałem jako osobę kompetentną. a nie ujadacza, jak osobę z posta poniżej Twojej wypowiedzi, no ale „z kim przestajesz, takim się stajesz”, bo oszołomstwo stoi i czeka na swoich wyznawców w każdym miejscu mikroświata 😉

 5. 5

  Marcin P. said,

  To, że Reunion myśli o wprowadzeniu j. polskiego jako urzędowego nie znaczy, że on ZASTĄPI portugalski/angielski. Informacja, jaką podałeś, jest nie jest prawdziwa.

 6. 6

  sokn said,

  Tere fere i powiedz jeszcze, że białe to białe, a czarne to czarne i ja ci na pewno uwierzę! 🙂

 7. 7

  kazag said,

  i ja jestem ujadaczem? no przepraszam, ale chyba nie ja nazwałem MOK operetkowym tworem?

 8. 8

  sokn said,

  A jest inaczej? To „poważna” instytucja? 😀 A kogo ona reprezentuje, kto jej dał mandat na rozmowy w imieniu polskich mikronacji?


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: