Nowalskie podsumowanie roku 2oo8

Arena życia nowalskiego jaką jest forum, zawiera wątek z prośbą o podsumowanie minionego roku. Wywołało to minimalny oddźwięk, ale też niespecjalnie dziwny, gdyż wypowiedzieli się redaktorzy dwóch z trzech mediów prasowych Nowalu. Jako pierwszy określił swoją ocenę roku dwa tysiące osiem redaktor Dzienników Armady Juan Samir el-Guevara de Vetonia:

Hmm.. najważniejsze wydarzenie w Nowalu jest chyba bezdyskusyjne – secesja Metropolis. Wydarzenie to będące skutkiem wojny domowej o anarchii w kraju doprowadziło do abdykacji Króla i ustanowienia „regencji adminów”. Oczywiście z czasem wszystko wróciło do siebie, ale z tym wydarzeniem będziemy mierzyć się jeszcze trochę czasu.

Co do v-świata. Precedens nanonacji. Jest to zdecydowanie negatywne wydarzenie, które trochę smuci, szczególnie jeżeli chodzi o aktywność v-świata i jego skostniałość. Mikronacje zaczynają robić się grupą zamkniętą niedostępną dla nowej siły.

Opinia o aktualnej kondycji Nowalu? Hmm.. wydaje mi się dobra i stabilna. Z tendencja do ciągłego wzrostu. Szczególnie patrząc na KPZ, czy unie z Tortugą. Do tego SOKN ciągle trzymający poziom i godnie reprezentujący nas wśród innych mediów. Nie dajemy o sobie zapomnieć i dość skutecznie walczymy z kryzysem ludnościowo-aktywnościowym.

Po nim głos zabrał Karol Keane z portalu Sokn:

Najważniejsze wydarzenie v-życia tego roku w wirtualu ogólnie, to moim zdaniem rok Sarmacji i Scholandii, które z dobrym skutkiem przełamały wzajemną wrogość i zostały przyjaciółmi nie tylko dyplomatycznymi.
Wydarzenie nowalskie, to naturalnie bunt gubernatorów w wyniku czego mamy aktywne Vicekrólestwo Vetonii i mało widoczny Moxpinburg, czyli plus i minus.

Opinia o kondycji Nowalu. Jest słabo, bo zasadniczo ten rok dobrze przepracowały tylko trzy osoby w królestwie i dzięki ich wysiłkowi Nowal przetrwał w ogóle. Dzisiaj sytuacja wygląda poważnie, ale jest szansa, że tak wielki kryzys jak w dniu oznajmienia adminów już nie powróci.

Najbardziej kontrowersyjne wydarzenie/osoba roku 2008 w mikronacjach, to Ulryk Dariusz Scholandzki. Jego szybka ucieczka z tronu królestwa i próba zniszczenia na pożegnanie mającego długą tradycję Sojuszu wywarły fatalne wrażenie w całym wirtualu poza głęboko zainteresowaną takim rozwiązaniem Sarmacją, co kładzie cień na pierwsze z wydarzeń roku, gdyż to pokazuje, że szybkie pojednanie nie musiało być wcale bezinteresownym aktem woli, a czymś zdecydowanie mającym bardzo głębokie dno drugie.
Nowalskie wydarzenie kontrowersyjne? Może osoba? No cóż, wydaje się, że tu zdecydowanego lidera nie ma, bo każdy z nas popełniał błędy. Wiem, że odmowa z mojej strony objęcia gubernatorstwa nowalskiego w Lene była swoistym katalizatorem do natchnionych działań Nachrowa Cypulskiego, więc może to nazwałbym kontrowersyjnym wydarzeniem, bo próbowano mnie i Lene uszczęśliwić na siłę gubernatorem.

Niestety redakcja Gazety Nowalskiej nie zajęła stanowiska wobec tematu, podobnie jak inni mieszkańcy Nowalu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: