Polityka i poprawność polityczna

Polityka w czystym wydaniu, to bez wątpienia wizyta książąt sarmackich w
Scholandii określana terminem podróży służbowej (dotyczy ono, te określenie z reguły działań we własnym kraju);

Pałac Książęcy w Grodzisku.
Dano dnia osiemnastego grudnia,
Roku Pańskiego dwa tysiące ósmego.

Drogie Sarmatki i Drodzy Sarmaci,

Dnia 14 grudnia 2008 r. Jego Książęca Mość Daniel Łukasz odbył krótką podróż służbową wraz z przedstawicielem Rządu — Jego Książęcą Wysokością Piotrem Mikołajem, do Królestwa Scholandii. Delegacja Najjaśniejszego Księstwa Sarmacji udała się do Królewskiego Miasta Scholopolis na oficjalne zaproszenie Jego Królewskiego Majestatu Piotra Abogarda Scholandzkiego, króla Scholandii, na obchody Święta Korony Scholandzkiej. Korona Księstwa Sarmacji dziękuje za zaproszenie na uroczystość państwową Królestwa Scholandii, jak również docenia i wyraża pełną aprobatę dalszemu umacnianiu współpracy i więzi pomiędzy Królestwem Scholandii i Księstwem Sarmacji.

Jego Książęca Mość zaprosił również Króla Piotra Abogarda do Książęcego Miasta Grodziska. Książę Daniel Łukasz będzie gościł JKM Piotra Abogarda Scholandzkiego i Jego świtę w grodziskim Pałacu Książęcym dnia 23* grudnia Roku Pańskiego dwa tysiące ósmego. Na spotkaniu, o którym mowa, pojawią się również przedstawiciele Dworu Książęcego oraz Jaśnie Oświecony książę Mateusz Walczak, książę Elfidy — Szef Kancelarii Koronnej Królestwa Scholandii. W niedługi czas po wizycie planowany jest również przyjazd Jego Książęcej Mości Daniela Łukasza do Królewskiego Miasta Scholopolis — tym razem jednak nie w ramach uroczystości państwowej Scholandii, a spotkania głów państw.

Dwór Książęcy będzie informował o szczegółach dotyczących wizyt w późniejszym terminie.

Z kolei dreamlandzki etos poprawności politycznej zaczyna obfitować w niebezpieczne absurdy przy okazji opisywanej przez nas wcześniej zmiany namiestnika Luindoru. Na LD Dreamlandu pojawiła się cała masa nieprzychylnych komentarzy odnośnie aktywności poprzedniego namiestnika, która początkowo wydawała się w miarę logicznym sposobem krytyki profilu pełnionej przez niego funkcji publicznej na tym stanowisku, ale która zamieniła się w nagonkę na byłego namiestnika, jako osobę publiczną, a merytoryczne argumenty okazują się zwyczajną pretensją o to, że zajmuje się on czymkolwiek w królestwie, naruszając tym głęboko wszelkie zasady współżycia mikronacyjnego(!), w opinii jego oponentów politycznych. Takie działanie dalekie jest od jakiegokolwiek poziomu kultury politycznej i wprowadza swoisty lepperyzm na arenę polityczną najstarszego państwa w wirtualu, prowadząc poziom dyskusji politycznej do rynsztoka, a potencjalną aktywność v-mieszkańców na tym polu do zera.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: