Słowo JKM Edwarda I o zmianie namiestnika

W Królestwie Dreamlandu doszło do zmiany namiestnika (i senatora) Luindoru, co było być może związane z wcześniejszą dyskusją na temat dużego obłożenia obowiązkami Pana Premiera i Rektora UKD. Ponieważ zmiana była przeprowadzona w sposób salomonowy, to Jego Królewska Mość Edward I raczył wyjaśnić dreamlandczykom jej kulisy o czym cytat poniżej:

KRÓLEWSKI PAŁAC
EKHORN

Dnia 16 grudnia 2008 roku

Drodzy Dreamlandczycy!

Z dniem dzisiejszym na Tron Luindorski powraca Pablo markiz von Neumann, zasłużony obywatel, sprawny informatyk, który już wcześniej przed grudniem 2007 roku pełnił ten wysoki urząd. Jednocześnie odwołany zostaje z tego urzędu dr. Krzysztof wicehrabia Jazłowiecki – Premier Naszego Rządu, Rektor UKD, przedstawiciel Królestwa przy Organizacji Polskich Mikronacji. Mamy dziś okazję podziękować Wicehrabiemu za zaangażowanie, które wkłada we wszystkie projekty, których się podejmuje – także za zaangażowanie włożone w Luindor. Nie tak dawno toczyła się na liście dyskusyjnej debata na temat pracy wicehrabiego Jazłowieckiego jako Namiestnika Koronnego: Korona dostrzega zaangażowanie Wicehrabiego, także z pierwszych miesięcy urzędowania w Luindorze, i dostrzega wszystko to, co dla Luindoru w tym czasie zostało uczynione. Okres ten uważamy za pozytywny i cieszymy się, że Wicehrabia zasiadał na Tronie Luindoru.

Liczymy przy tym, że nowy namiestnik, markiz von Neumann, w pełni sił po dłuższym odpoczynku od życia Królestwa, sprawdzony namiestnik, ceniony informatyk (były szef KSI) da Luindorowi swe umiejętności i zapewni prowincji nową motywację do działania.

Nie jest przy tym tajemnicą, że nie jest wolą ustępującego Namiestnika powołanie na następcę właśnie markiza von Neumanna; odebrałem odeń inną kandydaturę. Korona uważa jednak, że warto Markizowi zawierzyć prowincję i liczy, że się nie zawiedzie.

(-) Edward I Artur, R.

Wspomniana dyskusja dotyczyła nie tylko określonej prowincji, ale obejmowała szerszy aspekt v-życia dreamlandzkiego w którym dominująca rolę odgrywają rody v-światowe kontrolujące politykę państwa. Podobna sytuacja jest na dzień dzisiejszy także w Sarmacji oraz z kilku średnich mikronacjach ściśle powiązanych z tymi dwoma członkami Wielkiej Trójki. W opinii niektórych uczestników dyskusji na LD Dreamlandu, właśnie v-rody i wprowadzana przez nie kastowość do życia mikronacji jest przyczyną wielkiego kryzysu v-światowego.

Reklamy

1 Response so far »

  1. 1

    […] politycznej zaczyna obfitować w niebezpieczne absurdy przy okazji opisywanej przez nas wcześniej zmiany namiestnika Luindoru. Na LD Dreamlandu pojawiła się cała masa nieprzychylnych komentarzy […]


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: