Numer 4 Kuriera Morlandzkiego

Pod adresem internetowym Księstwa Morlandu znajdziemy nowy numer Kuriera Morlandzkiego, tym razem czwarty! Rozpoczyna go… poezja, poważna, zaangażowana poezja. Trick zupłenie nietypowy, zwłaszcza wobec następnej pozycji, czyli pełnych humoru doniesień z Kakut, jednej z najweselszych wiosek mikronacyjnych! Heeep Kakutom 😉

Z wioski żywcem podobnej do pewnej wioski Galów, przenosimy się w świat virtualnej historii Wyspy Polluks, na której w ciekawym opowiadaniu poznajemy zniszczoną cywilizację i wspaniałe środowisko naturalne, charakterystyczne dla tej wyspy. Ciekawym elementem jest opis wierzeń ludowych i sprawowania kultu religijnego poprzez modlitwę.

Kolejną historią jest morska opowieść o żaglowym statku handlowym „Victoria”, który zaginął podczas jednego z rejsów po Oceanie Virtualnym w rejsie do Alhabry z Morburga. Spekulacja dziennikarska i przytoczone relacje dają podstawy do stwierdzenia o tajemniczym zniknięciu tego statku z wód oceanicznych.

Wicehrabia Fisher zrelacjonował swój długi pobyt w Wandystanie, pobyt zakreślony wspomnieniem „lokalu” w którym tam bytował. Po Jego relacji gładko przechodzimy do „Myśli chaotycznie poukładanych” również pióra wicehrabiego. Jakby wbrew tytułowi, mamy tu do czynienia z poważną rozprawą filozoficzno-religijną o sprawach Pierwszych w odniesieniu do Praprzyczyny.

Geografia, temat zawsze budzący wielkie emocje wśród vświatowców tym razem w ujęciu Marion, a obejmujący znakomite wyliczenie czasu przelotu Boeningiem z Dreampolis do wybranych miast v-świata (najdalszym zakątkiem okazała się Akka na dystansie 2492 kilometrów). Numer niemal ku końcowi skłania się do nadchodzących Świąt, tego corocznego symbolu obecności Pomazańca Bożego na początku naszej ery, a kończy go skrót zatytułowany „Co w Morlandzie piszczy?” traktujący o planach promocji i rozwoju morlandzkiej aktywności.

Chciałoby się czytać więcej takich wydawnictw v-światowych, gdzie autorzy nie zaniedbują czytelników, bawiąc ich od pierwszego do ostatniego słowa czarem i polotem wartkiego pióra, gratulujemy!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: