Kultura nowalska

Z kart historii Królestwa Nowal – część 11

Praktycznie od początku istnienia v-państwowości nowalskiej największą estymą wśród mieszkańców królestwa cieszyła się działalność kulturalna, która swą rolą przewyższała przez większość czasu nawet politykę, co jest pewnego rodzaju ewenementem w v-historii mikronacyjnej.

Ogromną role w kształtowaniu świata kultury miało powołanie od razu ministerstwa kultury, które systematycznie dbało o nowe treści i nowych autorów animacji i działalności na tym polu. Już rząd tymczasowy dysponował witryną ministerstwa pod adresem internetowym, a utworzoną już 31 lipca 2006 roku, czyli w drugim miesiącu istnienia królestwa.

Tradycyjne już „falowanie” aktywności mieszkańców królestwa spowodowało, że powstał projekt strony obywatelskiej Królestwa Nowal, która zaczęła pełnić rolę portalu po jakimś czasie, a która zechciała też archiwizować wszelkie formy działań nowalczyków.

Ostatnim akordem rozwoju kultury w Nowalu jest serwis internetowy Ministerstwa Kultury Królestwa Nowal, który oddaje aktualny stan kultury, aczkolwiek już wymaga nowych nakładów pracy, gdyż powstają nowe, ambitne projekty związane z V Wyprawą Vetońską prowadzoną przez Vicekrólestwo Vetonii. Serwis zawiera działy galerii nowalskiej, kultury i sztuki, gdzie jest między innymi teatr, wszechnica literacka i serwis zabytkowego zamku królewskiego oraz dział podróży, w który wpisuje się właśnie kolejna ekspedycja vetońska. Bogactwo zbiorów Nowalskiej Wszechnicy Literackiej jest świadectwem aktywnej twórczości mieszkańców v-kraju.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: