Kryzys w podarunku do korony dla Piotra Abogarda

Niestety w niezbyt pomyślnym momencie stosunków dreamlandzko-scholandzkich doszło do zmiany na tronie tego drugiego v-państwa. Wbrew oczekiwaniom energiczne dementi i oznaki zdroworozsądkowego podejścia do burzy wywołanej notatką pisma Grafit na temat stanu stosunków między Dreampolis (zasadniczo to Ekorre), a Scholopolis spowodowała niebezpiecznie umacniający sie kryzys, którego wymiary celnie oddaje oświadczenie Rządu Królewskiego cytowane poniżej:

KANCELARIA PREMIERA
Pałac Rady w Ekorre, dnia 10 listopada 2008 roku

Drodzy Rodacy!
Scholandczycy!

W ostatnich dniach pewnym piśmie dreamlandzkim ukazał się artykuł dotyczący Sojuszu Dreamlandzko-Scholandzkiego. Przykrym jest fakt, iż zwykła notatka prasowa wzbudziła takie zamieszanie i naruszyła fundamenty Sojuszu. Jaki w takim razie jest ów Sojusz, jeśli jeden dziennikarz potrafi rozpętać burzę?

Rząd Królewski jest zdania, że naszemu Sojuszowi potrzebne są nowe rozwiązania i dialog, który ostatnio nie przebiegał w zadowalający sposób. Mam nadzieję, iż następne spotkanie przedstawicieli obydwu Królestw pokaże trwałość i solidność Sojuszu, który przetrwał już przecież niejedno.

Dyskusja, która wywiązała się na Liście Dyskusyjnej Królestwa
Dreamlandu to w pewnym sensie dobra oznaka, świadczy to o tym, że jeszcze nam zależy, że Sojusz jest dla nas ważny. Smuci jednak agresja i chęć kłótni, zaobserwowana na Liście Dyskusyjnej.

Rząd Królewski jest oburzony twierdzeniami, jakoby Namiestnik Surmali w jakikolwiek sposób miał wpływać na działania Rządu Jego Królewskiej Mości. Rozumiem rozgoryczenie i żal, ale popełniony nietakt nie przystoi Koronowanej Głowie. Rząd nie będzie oczekiwał przeprosin, gdyż ma nadzieję, iż to zdanie nie jest stanowiskiem władz w Scholopolis.

W imieniu Rządu Królewskiego dziękuję za zaproszenie na uroczystość koronacji JKW Piotra Abogarda oraz pragnę zapowiedzieć obecność naszego przedstawiciela.

(-) dr Krzysztof wicehrabia Jazłowiecki
Premier Rządu Królewskiego

Ale nie uciszyło ono całkowicie dyskusji publicznej na LD Dreamlandu, gdyż Król Senior P.Svoboda niezależnie od pojednawczych tonów księcia Alchiena w dyskusji z Królem Seniorem Ulrykiem D. Scholandzkim, nadal wyraża swoje oburzenie metodami zastosowanymi w niej w stosunku do obywateli Dreamlandu. Te prezenty na pewno nie ułatwią startu nowemu władcy Scholandii, a już sprawą niezwykle ciekawą jest Jego stosunek do powstałego wyjątku krytycznego w sojuszu. Prawdopodobnie dowiemy się o tym dopiero po koronacji, aczkolwiek nowy król ma mnóstwo roboty we własnym kraju po wejściu na tron, więc konflikt jakiś czas zapewne będzie wisiał w próżni, co może okazać się fatalne w skutkach. Premier rządu dreamlandzkiego wyraźnie stwierdza jednak naruszenie podstaw Sojuszu…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: