Odejście Ulryka Dariusza oznacza zmiany?

Czy odejście Ulryka Dariusza Scholandzkiego spowoduje zmiany w Królestwie Scholandii? Czy ten najbardziej hermetyczny i zamknięty w sobie v-kraj wreszcie przełamie kompleks izolacjonizmu i otworzy się bardziej na społeczność mikronacyjną? Obejmujący po Arminie Frederiku tron Ulryk Dariusz wydawał się w pierwszych chwilach panowania tym mężem scholandzkim, który powinien unowocześnić i zmodernizować nieco archaiczną politykę scholandzką, ale ostatecznie nic takiego nie miało miejsca. Bez wątpienia Jego wielkim wkładem w życie mikronacyjne było roztopienie lodów z Sarmacją i przejście z pozycji zimnego pokoju do niemal gorącej przyjaźni między tymi v-państwami, członkami Wielkiej Trójki+1, ale oczekiwanego otwarcia się na mniejsze podmioty v-światowe nie nastąpiło. Czy Jego następca na tronie scholandzkim Piotr Abogard, będzie zainteresowany kruszeniem  typowo scholandzkiego skostnienia w stosunkach z innymi? O tym dowiemy się po jakimś czasie.

Reklamy

Komentarzy 7 so far »

 1. 1

  Marcin P. said,

  Ojej, ależ wiele nieścisłości.

  Scholandia nie jest najbardziej hermetycznym i zamkniętym w sobie v-krajem. Nie mamy kompleksu izolacjonizmu. Polityka scholandzka jak najbardziej została ożywiona, aczkolwiek nie przez króla, tylko, uwaga, polityków.

  „Roztopienie lodów z Sarmacją” to głównie nie zasługa króla, tylko poszczególnych ministrów MSZ i premierów.

 2. 2

  sokn said,

  Bo ja wiem, czy to nieścisłości? Zbytnio dostępnym v-krajem to Scholandia nie jest. Z boku to wygląda ciut inaczej, niż dla Pana, zaangażowanego w samo centrum wydarzeń w tym v-państwie.

 3. 3

  Marcin P. said,

  Tylko że to właśnie ja o to walczyłem.

 4. 4

  sokn said,

  Nie w sposób nie docenić Pana wysiłków w organizację całego szeregu cudownych zjawisk związanych z mikronacje.info i nie tylko, ale jest Pan chlubnym wyjątkiem wyraźnie odstającym od ogólnego tła 🙂

 5. 5

  Marcin P. said,

  Akurat nie miałem na myśli mikronacje.info i całego ośrodka wokół tego serwisu. Mówię właśnie o OPM, o naprawie stosunków z Sarmatami, aktywność na arenie międzynarodowej etc.

 6. 6

  Mateusz Walczak said,

  Panie Redaktorze, to trochę przesada:) Nie wątpię w to, że był okres prawdziwej hermetyczności, ale czasy Scholandczyków-sztywniaków już minęły. Naprawdę jesteśmy teraz państwem otwartym, który przechodzi swoje problemy z ludźmi, ale działającym wg mnie całkiem nieźle. Książę Pośpiech ma pełną racje – otworzyliśmy się i On właśnie był jednym z tych, którzy o to walczyli. Naprawdę, zapraszamy do bliższej obserwacji Naszego Królestwa – być może perspektywa redaktorskiego fotela nie jest najlepszą do tego typu spostrzeżeń?

 7. 7

  sokn said,

  Akurat fotel ma tu marginalne znaczenie, to tylko narzędzie pracy, podobnie jak komputer z łączem internetowym (w którym czasami wysiadają dyski, jak mnie to wczoraj spotkało) oraz system wordpress. Jak napisałem w puencie notatki, czas pokaże zakres zmian związanych ze zmianą na tronie.


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: