Postawy mikronacyjne – część pierwsza.

Temat jest poruszany wielokrotnie i warty też powtarzania do skutku, a za jego motto przyjmijmy:

„Bawisz się dobrze, to innym też w zabawie nie przeszkadzaj!”

czyli, jeśli widzisz, że ktoś robi coś pożytecznego dla twojego v-kraju, to staraj się pomóc dobrą radą, czy pomocnym działaniem. Bo nie jest to żadną sztuka, gdy widzisz czyjeś działanie i robisz jego kopię, a pomysłodawcę równasz z błotem, zaciekle atakując jego poczynania. Nie tędy droga kochany v-światowcu, bo raz, że sam pomysłu nie masz żadnego, dwa, to zniechęcasz drugą osobę do siebie i czasami do mikronacyjności.
Jeśli ktoś organizuje wyprawę naukowo-badawczą i ma z niej ciekawe wyniki, cóż tobie przeszkodziło, że one są inne od twojej v-wyprawy, w której „znalazłeś” zupełnie co innego. Po co tańczysz, jak pchła na kożuchu i krzyczysz, a po co to dwie wyprawy?! Zrobiłeś swoją po tamtej, to się ciesz, a nie obnoś się z pretensjami, że ktoś też może tak działać, ktoś z kogo się wzorujesz!

Ten przykład powyżej pokazuje, jak potrafimy zniechęcić innych do działania, bo totalna krytyka spowodowała rezygnację osoby z v-życia, a co za tym idzie, osłabiła mikroświat. Dlatego warto przy czynach wynikających z czyjejś zazdrości utemperować osobę te rzeczy czyniącą dla dobra v-kraju. Dzisiaj wiele mówi się o spadku aktywności polskiego v-świata, ale pomyślmy sami, czy nie zaczęliśmy tworzyć zamkniętych gett mikronacyjnych pełnych obrzędów znanych tylko wtajemniczonym i o rycie kastowym? Czy naprawdę nam zależy na nowych mieszkańcach mikronacji? …

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: