Wybory w Sarmacji, a Syriusz

Odbywająca się właśnie kampania wyborcza w Księstwie Sarmacji pozwala spojrzeć nieco innym okiem na jeden z wzorcowych v-krajów polskich mikronacji. Programy wyborcze ze swej natury koncentrują się na problemach do usunięcia i jednym z nich jest gospodarka.

Kandydaci do Izby Poselskiej w sprawach gospodarczych mają opinie dość radykalne. Główne tezy z programu wicehrabiego von Thorn-Mackiewicza w sprawach v-gospodarczych:

…uważam, wprowadzanie jakichkolwiek podatków w momencie, gdy nie działa część Księstwa, która do tej pory uznawana była za fenomen w skali v-świata, czyli SYRIUSZ za sprawę mocno kontrowersyjną. Zamiast na siłę szukać wpływów do budżetu państwa, powinniśmy zminimalizować wydatki (głównie poprzez redukcję miejsc w administracji), naprawić niedziałającą gospodarkę, przywrócić ją do życia poprzez stymulowanie popytu, a następnie, w drodze referendum i szeroko zakrojonych konsultacji społecznych, wybrać tryb naliczania i egzekwowania wszelkich opłat.

a to opinie partii SdKS:

Jednakże, najważniejsza jest kwestia gospodarki Księstwa Sarmacji. Najbardziej palącą w chwili obecnej potrzebą, jest zapewnienie stałych dochodów Koronie, oraz zapewnienie płynnego przepływu liberta, co będzie mieć zbawienny wpływ na gospodarkę Księstwa. Nie możliwym, i śmiesznym jest, stwierdzenie iż redukcja wydatków, może wiele zmienić w opłakanym stanie finansów. Skarb Państwa nie jest skarbem bez dna. Skarb Państwa, jak i samo państwo, ma na celu opodatkowywać, jednakże zachowując zdrowy rozsądek przy opodatkowaniu. Bez wprowadzenia rozsądnych podatków, oraz doprowadzenia do demonopolizacji rynku w Księstwie, ponowne uruchomienie Syriusza będzie kroplą w morzu potrzeb. Bez stworzenia miejsca na rynku dla nowych przedsiębiorstw, bez wprowadzenia skutecznego systemu redystrybucji, stworzenia presji podatkowej, aby libert bardziej opłacało się wydać, niż oszczędzić, nie uda się nam zaktywizować Sarmatów do aktywności gospodarczej.

Z tych informacji widać, że wysublimowany system symulacji v-gospodarki Syriusz jest nieczynny i są problemy z jego ponownym uruchomieniem. Problemy może nie tyle techniczne, co prawne, gdyż Syriusz regulujący v-życie mieszkańców Księstwa najwyraźniej nie jest powszechnie akceptowany przez nich samych i to powoduje zapewne wyłączenie jednego z v-cudów mikronacji.

Reklamy

Komentarze 2 so far »

 1. 1

  kazag said,

  Syriusz leży i kwiczy odkąd tylko pamietam…

  Tak poza tym, SG powinien być jedynie dodatkiem do v-życia, a nie v-obowiązkiem, bo to odstraszy nowych mieszkańców.

 2. 2

  sokn said,

  Jeśli dobrze pamiętam, to parę lat temu Syriusz znakomicie spisał się w którymś z państw aktualnie już inkorporowanych (Sklavinii?), więc chyba nie można powiedzieć, że leży od zawsze 😉 Nie zmienia to faktu, że wiem też o wielokrotnych wyłączaniach systemu i stałych problemach z osobami, które miały takie samo zdanie o służebnej roli SG – systemu gospodarczego v-księstwa 🙂 i zwyczajnie go ignorowały, gdyż miał swoje potrzeby, aby v-egzystować.


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: