Wzorcowy program wyborczy

Zamieszczam w całości przedruk z Parku Bramy Sarmackiej, jest to wzorcowy program wyborczy, coś, czego tylko pozazdrościć, jak również pozazdrościć Sarmacji, że ma tak inteligentne osoby w swoich szeregach!

Program wyborczy Kandydata do Izby Poselskiej XXII Kadencji
Bartosza wicehrabiego von Thorn-Mackiewicza


Drodzy Obywatele,
Koleżanki i Koledzy.

Staję przed Wami jako kandydat na posła. Pełniłem tą funkcję trzykrotnie: z ramienia Sarmackiej Patrii Demokratycznej, zastępując Iwana Marię de Folvil-Arpeda, z ramienia Nowej Prawicy Sarmackiej, zastępując Tomasza von Thorn-Wołyńczyka oraz jako kandydat niezależny, obejmując mandat bezpośrednio po wyborach, po uzyskaniu największej liczby głosów (12) spośró startujących. Dziś również startuję jako kandydat niezależny, niezwiązany z żadną partią, co daje mi szerokie możliwości działania w Waszym imieniu, drodzy Obywatele. Nie obowiązują mnie sztywne dyscypliny partyjne, czy nakazy przewodniczącego partii. Po rozpadzie dwóch największych sił politycznych na sarmackiej scenie politycznej (NZM i SPD), najprawdopodobniej mandaty obejmą osoby niezwiązane ze sobą więzami partyjnymi. Dlatego też uważam, że XXII kadencja Parlamentu będzie kadencją wymagającą od posłów i senatorów wspólnego dialogu zarówno w ławach sejmowych, jak i między parlamentem, a społeczeństwem. Pomysły każdego z nas powinny być dyskutowane i udoskonalane w jak najszerszym gronie, po to by móc je potem realizować. Jako Wasz przedstawiciel, chciałbym umożliwić każdemu z Was większy wpływ na to co dzieje się w organach ustawodawczych Księstwa Sarmacji.

W nadchodzącej kadencji Izby Poselskiej, wspólnie z kolegami posłami, senatorami jak i Radą Ministrów i Księciem chciałbym zrealizować następujące postulaty:

 1. Skrócenie kadencji Izby Poselskiej do 3 miesięcy – jak pokazała praktyka, wydłużenie kadencji do 4 miesięcy nie było pomysłem dobrym. Częstsze wybory parlamentarne, a w szczególności emocje z nimi związane na pewno wpłyną pozytywnie na dynamikę państwa.
 2. Zmniejszenie liczby posłów do stałej liczby 5 – częste rezygnacje posłów doprowadziły do tego, że mandaty obejmują osoby posiadające znikome poparcie społeczne, często są to osoby niekompetentne, które na sali obrad ograniczają się jedynie do głosowania. Zmniejszenie liczby posłów spowodowałoby większe poczucie odpowiedzialności oraz mogłoby zmobilizować do większej walki o mandat (niestety na chwilę obecną kampania wyborcza prowadzona jest rzadko, a głosuje się ‚na nazwisko’ nie ‚na program’). Liczba obywateli nie waha się w bardzo zauważalny sposób, więc zmienna liczba posłów jest pomysłem niepotrzebnym i chybionym.
 3. Powrót do ordynacji STV – ordynacja STV pozwala dokładnie określić preferencje wyborców. Początkowe kłopoty z jej użyciem zostały opanowane, a korzyści wynikających z powrotu do niej jest więcej niż wad.
 4. Sprawa Terytorium Koronnego – nie może być tak, że jedna z największych i najstarszych części Sarmacji ma nieuregulowany status. Uważam, że prowincja utworzona z terenów obecnego Terytorium Koronnego, dzięki swojej różnorodności, oraz ilości aktywnych lokalnie osób, mogłaby stać się jednym z najsilniejszych ośrodków samorządowych w Księstwie. Wiązołby się to oczywiście z uporządkowaniem Ustawy Konstytucyjnej o Krajach Koronnych i Samorządach co byłoby dodatkową korzyścią.
 5. Podatki i budżet – uważam, wprowadzanie jakichkolwiek podatków w momencie, gdy nie działa część Księstwa, która do tej pory uznawana była za fenomen w skali v-świata, czyli SYRIUSZ za sprawę mocno kontrowersyjną. Zamiast na siłę szukać wpływów do budżetu państwa, powinniśmy zminimalizować wydatki (głównie poprzez redukcję miejsc w administracji), naprawić niedziałającą gospodarkę, przywrócić ją do życia poprzez stymulowanie popytu, a następnie, w drodze referendum i szeroko zakrojonych konsultacji społecznych, wybrać tryb naliczania i egzewkowania wszelkich opłat.
 6. Ilość miejsc publicznych w Sarmacji – jest zdecydowanie zbyt duża. Nie sposób korzystać z nich wszystkich podczas życia w KS. W kontekście zmniejszającej się liczby aktywnych osób powinniśmy dążyć do zlikwidowania nieaktywnych lub niepotrzebnych miejsc publicznych oraz zredukowania liczby pozostałych poprzez ich łączenie.
 7. Polityka zagraniczna – uważam, że PZ jest prowadzona przez ministra vL-Rozmana w słusznym kierunku i przynosi odpowiednie rezultaty, a pozycja Księstwa Sarmacji na arenie międzynarodowej umacnia się z dnia na dzień.
 8. Polityka inkorporacyjna – uważam, że Księstwo Sarmacji na chwilę obecną powinno dbać o rozwój samorządów, miast tworzyć, czy przyjmować kolejne państwa do Korony. Jestem pewien, że wpłynęło by to negatywnie na aktywność w prowincjach i krajach korony, obecnie wchodzących w skład Korony Księstwa Sarmacji
 9. Wymiar sprawiedliwości – działa sprawnie i skutecznie, jedyną zmianę jaką uważam za konieczną, to zwiększenie polityki informacyjnej. Społeczeństwo powinno wiedzieć jakie sprawy toczą się przed sarmackimi sądami, jaki mają wynik, jak powinien wyglądać prawidłowy wniosek do sądu, etc.,etc.
 10. Procedura wyborcza – o ile rejestrację wyborców uważam za pomysł słuszny, pozwalający weryfikować ile osób jest tak naprawdę zaangażowanych w życie polityczne Księstwa, o tyle procedura rejestracji Komitetów Wyborczych jest dla mnie tylko i wyłącznie problematyczna. Zamiast dbać o to, czy KW posiada odpowiedni statu powinniśmy zadbać o to, czy posiada jakikolwiek program działania.
 11. Likwidacja anonimów w SzU – optuję za całkowitym zlikwidowaniem możliwości anonimowego publikowania w Sztuce Ulicznej. Musimy uczyć się okazywania poglądów, a przede wszystkim bronienia ich i ponoszenia odpowiednich konsekwencji. Niedopuszczalny jest fakt, że utrudniona i problematyczna jest identyfikacja osób znieważających, albo wręcz grożących nam, czy jak to miało miejsce całkiem niedawno JKM Danielowi Łukaszowi

Na koniec programu jest zachęta do zadawania pytań Kandydatowi.

Reklamy

Komentarze 2 so far »

 1. 1

  Ojebejbe said,

  Jest mi niezmiernie miło, że mój program został doceniony za granicami. Dziękuję!

 2. 2

  sokn said,

  Działanie z klasą należy doceniać! Życzę powodzenia, Karol Keane


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: