Jest regulamin, czy go nie ma?

Obchodzący dostojny jubileusz stu artykułów serwis felietonistyczny Morbhan Aralt zaczął jednocześnie wprowadzać swoje porządki na Planecie Mikronacje przy akceptacji jej admina Marcina Pośpiecha.

Otóż jako jaskrawy przykład naruszenia regulaminów Planety Mikronacje podaje Sokn Webpress, który ma swój oryginalny styl uprawiania publicystyki V-światowej (i nie tylko takiej), który zdaniem redaktora Araltu jest spamowaniem Planety. Rażą go notatki, cytaty i rezygnacja z pisania sążnistych artykułów (których w v-świecie i tak nikt niemal nie czyta) na rzecz szybkiej informacji, czyli tekstu krótkiego, nienużącego i prostego. Oczywiście to kwestia gustu, ale jest pewien problem.

Otóż nie jest opisany jakikolwiek regulamin, jak ma wyglądać agencja prasowa v-państwa, a Sokn wszedł w system (niewygodny i niewydolny nawiasem mówiąc) wordpress bez zmiany stylu, czyli nadal jest pismem dla szerokich rzesz czytelników bez nużenia ich długim tekstem, czy koniecznością poświęcania jego informacjom długiego czasu.

Dlatego zadaję teraz pytanie czytelnikom agencji Sokn Webpress, mam ją wycofać z Planety, czy nie? Mnie zupełnie na współpracy z tym ciałem nie zależy, bo bez niej też robić mogę swoje równie dobrze, jak z nią. Jest jeszcze jedna opcja, którą mogę spróbować niechętnie z Planetą, to jest zarządać od admina subskrybowania tylko kategorii np. Wspólnota Korony Ebruzów, co ograniczy rażącą redakcję Aralta ilość wyświetleń na Planecie. Korzystając z całkowicie otwartego standardu komentowania (nie ma potrzeby wpisywanie e-mail, tylko jakiś nick i to wszystko) pod tym tym wpisem, zabierzmy głos.

Karol Keane

Reklamy

Komentarze 4 so far »

 1. 1

  Marcin P. said,

  Nie usuwać z Planety, starać się pisać bardziej skondensowane notki. Np. jedna dziennie na wiele tematów, czyli co działo się 8 października, a ewentualnie bardziej ważnym wątkom poświęcać osobne miejsce. To byłaby świetna pigułka i na pewno by się sprawdziło w zastosowaniu SOKN Webpress.

  Obchodzący dostojny jubileusz stu artykułów serwis felietonistyczny Morbhan Aralt zaczął jednocześnie wprowadzać swoje porządki na Planecie Mikronacje przy akceptacji jej admina Marcina Pośpiecha.

  Morbhan Aralt nie wprowadza żadnych porządków, a ja niczego nie akceptowałem, gwoli ścisłości. Morbhan Aralt napisał jedynie felieton z własnym punktem widzenia, nic więcej.

 2. 2

  Michał O'Rhada said,

  Odpowiedź nadchodzi 🙂

 3. 3

  […] dość gorącą debatę w kwestii aktywności Strony Obywatelskiej Królestwa Nowalu. W rychłej odpowiedzi SOKN Webpress, wpadła mi w oko szczególnie jedna wypowiedź. Wg. redaktora Karola Keane, “sążnistych […]

 4. 4

  sokn said,

  Marcinie zauważ, wszak uczysz mnie, jak mam pisać, aby to było akceptowalne na Planetę, czy może dla czytelników? A wygląda na to, że tylko Michał wie, czego czytelnik potrzebuje 😉 Dlatego bardzo mnie interesuje opcja ograniczenia wypowiedzi Sokn Webpress na Planecie do jednego działu, w którym i tak czasami jest więcej informacji, niż jedna dziennie. Jeśli kto chce sobie poczytać więcej, to może wleźć na stronę agencji.


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: