Dekret o przekazaniu władzy książęcej w Sarmacji

Dekret Księcia Sarmacji numer pięćset jest o przekazaniu władzy książęcej, a jego artykuł pierwszy mówi dosłownie:

Tron Księstwa Sarmacji oraz suwerenną władzę w Królestwie Baridasu, Rzeczypospolitej Sclavińskiej i Księstwie Trizondalu obejmuje, z chwilą koronacji, Prześwietny Daniel hr. Chojnacki jako Jego Książęca Mość Daniel Łukasz.

Artykuł dwunasty dekretu zaś głosi:

Dekret wchodzi w życie z chwilą koronacji, za wyjątkiem art. 1, który wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Pomiędzy tymi artykułami jest cały szereg innych artykułów regulujących zasady przekazania Księstwa Następcy księcia Piotra Mikołaja, takich jak rozwiązanie Dworu JKM Piotra Mikołaja, odnowienie ślubów szlacheckich przed nowym władcą, zasady postępowania z nieaktywnymi członkami stanu szlacheckiego, ustanowienie medalu pamiątkowego koronacji, herb nowego Władcy i cały szereg zmian oraz nowelizacji przepisów v-państwowych, z których najważniejszą zmianą wydaje się uchylenie dekretu o kontrasygnacie z 11 czerwca 2007 roku.

Dekret w sposób oficjalny określa Następcę JKM Piotra Mikołaja i tym samym jest potwierdzeniem Jego ostatecznej rezygnacji z zajmowanej dotąd funkcji v-publicznej.

Sokn Webpress podał w poprzedniej publikacji dotyczącej aktów prawnych Księstwa Sarmacji mylną informację o innej osobie Następcy popularnego Księcia Piotra Mikołaja, ale już dzień później dekret tę kwestię rozjaśnił w sposób nie budzący wątpliwości, co redakcja Webpressu z powodu awarii technicznej mogła poznać dopiero dzisiaj i natychmiast podała informację prawidłową.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: