Co to znaczy „być w mikronacji”?!

Zjawiając się w którejś z mikronacji nie trzeba od razu być ukierunkowanym na konkretne działanie w niej. Spora część mieszkańców mikroświata trafia do niego myśląc, że trafili do gry w czasie rzeczywistym, co jednak odpowiada częściowo prawdzie, ale nie do końca. V-życie jest oczywiście symulacją, czyli na upartego można je podpiąć pod kategorię gry komputerowej, ale na bardzo, bardzo upartego.

Dlaczego tak jest? Otóż odpowiedź jest banalnie prosta i jednocześnie niebanalna, v-życie nie jest grą, bo to jak najbardziej realny udział w wirtualnym życiu! Uświadomienie sobie tego faktu może pomóc v-światowcom w przełamaniu kryzysu wartości w mikronacjach, bo fascynacja grą znika stosunkowo szybko i zaczyna się codzienność bycia kimś w świecie równoległym, wirtualu. Pojawiają się obowiązki, pojawiają się wymogi społecznościowe, pojawia się… lenistwo. Trudno jest przemóc w sobie niechęć do zrobienia tego, czy tamtego, inne sprawy są zawsze ważniejsze niż coś wynikające z przyjętych obowiązków, kryzys zaczyna się w nas samych! Wreszcie ze zdziwieniem konstatujemy, że ktoś pisze „recesja”! Zrywamy się z oburzeniem: „Ależ my działamy…”.

Musimy sobie uświadomić jedną zasadę, która może wydać się dziwna, ale która jest odpowiedzią na pewne novum w v-życiu. Jest to odpowiedź na pytanie, po co powoływać v-narody? Otóż ich powoływanie jest potrzebą trwania i własnej identyfikacji, własnej tożsamości. Największe w naszej opinii kryzysy nie powinne prowadzić do zaprzestania działania w wirtualu, bo tym samym rezygnujemy z kawałka samego siebie, zabijamy własny ślad na planecie mikronacyjnej. Warto o tym pamiętać podczas podejmowania decyzji w v-życiu.

Karol Keane

Reklamy

Komentarze 2 so far »

 1. 1

  Walker said,

  Ostatnio sam o tym pisałem w wykładzie w scholandzkim Liceum.

  http://liceum.scholandia.vot.pl/site/page/wstep-do-wirtualnego-swiata

 2. 2

  Karol Keane said,

  Faktycznie ciekawy wykład. Jak podkreślam jednak w tekście powyżej, nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia przed likwidowaniem swojej działalności i swej osoby w wirtualu, gdyż narusza to niepotrzebnie zasadę i sens trwania, które powinne determinować byt v-światowy, podobnie jak inne wymiary bytu zresztą.


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: