Ustawa Federalna w Królestwie Dreamlandu

Jego Królewska Mość Edward I Artur wydał ustawę o kosztach rejestracyjnych w CRIiP (Centralny Rejestr Instytucji i Przedsiębiorstw), gdzie v-opłaty są ustalone na poziomie 10 000 dreamów dla firmy i 15 000 dreamów dla instytucji.

Wymiar opłat wywołał dyskusję na LD Dreamlandu, a propozycje obejmowały obcięcie dwóch zer z podanych kwot, lub nawet wręcz zniżenie ich do wymiaru symbolicznego 10 i 20 dreamów. Jako argument podane było dążenie do ułatwienia żywota v-biznesmenom i v-działaczom instytucjonalnym, ale….

Jak wskazują głosy rozsądku wśród uczestników dyskusji, wysokie opłaty mają zdecydowanie zniechęcić do lekkomyślnego otwierania v-firm i v-instytucji, które sobie nie poradzą z presją v-rynku i zwyczajnie v-zbankrutują, pozostawiając tylko rządowi kłopot z likwidacją v-zgliszcz po nieprzemyślanym wyrwaniu się z szeregu. Dlatego kwoty ustawowe wcale nie wydają się w tym świetle zbyt wielkie, a regulacje prawne pozwalają nawet na ich zwiększenie o 200% w przypadku wątpliwości ministerstwa dopuszczającego do działania, co jest dobrym zabezpieczeniem przed lekkomyślnością v-graczy rynkowych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: