Rola systemu gospodarczego

Z kart historii Królestwa Nowal, cześć 4

Jak pisałem wcześniej, Nowal zasadniczo systemu gospodarczego nie dorobił się, a przyczyn było kilka. Obywatele nowalscy pracowali nad tym zagadnieniem i to całkiem sporo. Zasadniczym jądrem takiego systemu jest naturalnie bank centralny i fiskus z nim powiązany w warunkach działania online. I na tym etapie utknął Nowal, gdyż mimo kilku pomysłów i zaangażowania się w te prace kilku osób, problem nie znalazł rozwiązania z przyczyny bardzo prozaicznej. Proste rozwiązania wydawały się zbyt nieatrakcyjne, a zbyt skomplikowane z kolei odrzucali realiści. Skąd raptem realiści? Otóż obserwując ewolucje sarmackie, nietrudno było zauważyć, że zbyt wielkie wymagania tego typu systemów zniechęcają do nich skutecznie mieszkańców! (Sarmacja była zawsze dość łatwa do obserwowania, bo tam nikt specjalnie nie krył co robi, co oddało nieocenioną wręcz przysługę mikronacjom.)

Jednak w pewnym momencie pojawiła się ciekawa alternatywa w postaci Centuriona Elderlandzkiego, bo prowadzone rozmowy stowarzyszeniowe miały dobry przebieg, ale niestety, zabrakło cierpliwości i Nowal dalej systemu gospodarczego nie miał.

Ostatnim akordem był udział w Netopei, gdzie trzech nowalczyków działało bardzo aktywnie, a dwóch nawet brało udział w pracach nad tym systemem gospodarczym, niestety, jego właściciel zniechęcił się do dalszych prac i system upadł. Te krótkie w sumie doświadczenie pokazało jednak, że istnienie systemu i zaangażowanie w niego nawet kilku osób mogło być bardzo pożyteczne, bo Nachrow ponoć doszedł do dość sporych osiągnięć z jego wykorzystaniem, a Kris był kimś zauważalnym na polu finansowo-gospodarczym, podobnie jak Orzech. Pozostali użytkownicy pozostali tylko członkami zarejestrowanymi tego systemu, a niektórzy nawet wręcz wrogo odnieśli się do jego poziomu technicznego. Generalnie zabrakło ludzi głębiej zainteresowanych tym tematem, bo nawet była możliwość przejęcia Netopei i rozwinięcia jej w bardziej sprawne narzędzie systemowe mikronacji, stąd zaprzepaszczenie całej pracy i wysiłków nowalczyków.

Reklamy

1 Response so far »

  1. 1

    Marcin P. said,

    Mam taką prośbę do Pana, żeby zachować podział na akapity, inaczej tekst jest nieczytelny.


Comment RSS · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: